Vijesti iz školske knjižnice
Održana treća sjednica Vijeća učenika
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 9. 4. 2019.

Treća ovogodišnja sjednica Vijeća učenika održana je u knjižnici OŠ „Srdoči“ u ponedjeljak, 8. travnja 2019. godine, s početkom u 12:30 sati. Sjednici su nazočili predstavnici i zamjenici predstavnika svih razrednih odjela 1. do 8. razreda, ambasadori TIĆ-a, Nora Guščić i Mateo Andrić, učiteljica Ana Baretić, knjižničarka Nensi Čargonja Košuta, autorski dječji tim slikovnice - učenici 2.b razrednog odjela, pedagoginja Aleksandra Smolić i psihologinja škole Nataša Buzarinov.

Prema prethodno najavljenom dnevnom redu, školska ambasadorica Nora najprije je nazočnima predstavila drugu ovogodišnju aktivnost i radionicu u Tić-u na kojoj su sudjelovali protekli mjesec, a na temu sigurnijeg interneta.

Pod drugom točkom dnevnog reda psihologinja je riječ predala Ani Baretić, učiteljici 2. b razrednog odjela, koji je bio ovogodišnji autorski tim audiovizualne slikovnice „Razigrani maštogradi“ koja je u nekoliko riječi ispričala kako je uopće došlo do ovog uspješnog projekta. Povod službenog predstavljanja slikovnice na Vijeću učenika bila je netom i službeno u Zagrebu uručena nagrada za osvojeno 1. mjesto u kategoriji audiovizualnih slikovnica na natječaju Stvarajmo e-kreativno strukovne udruge HUŠK.

Po prezentiranoj slikovnici svojim je izlaganjem nastavila knjižničarka Nensi Čargonja Košuta koja je okupljenim učenicima predstavila (pretežno fotografski) godišnji presjek raznih aktivnosti i projekata koji se redovito odvijaju u suradnji s i/ili u organizaciji školske knjižnice.

Sjednicu je službeno i ovaj put zaključila školska psihologinja Nataša Buzarinov, pozivajući okupljene još jednom na aktivno uključivanje u neke od spominjanih aktivnosti, kao i na sudjelovanje na ovogodišnjoj posljednjoj sjednici Vijeća učenika koja će biti održana u svibnju.

Koordinator u Vijeću učenika: Nataša Buzarinov, psihologinja škole

i Nensi Čargonja Košuta, školska knjižničarka