Lijepa škola

U školskoj godini 2006/2007 uključili smo se u Projekt "Lijepa škola" koji se u OŠ "Srdoči" provodi treću školsku godinu. Projekt Beautiful School pokrenuo je Einghard Fuchs, predsjednik EFFE (Europskog foruma za slobodu odgoja) te se od tada provodi u školama diljem svijeta. Projekt podržava Odjel gradske uprave za odgoj i školstvo. Koordinatorica projekta je psihologinja škole Nataša Buzarinov.

Projekt se temelji na pretpostavci da je u lijepom okruženju ljepše i ugodnije raditi. Cilj nam je aktivirati učenike da se što više uključe u projekt. Smatramo da će ono što učine vlastitim idejama i snagom znati više cijeniti i čuvati. Nadalje, rad na projektu će im korisno ispuniti slobodno vrijeme, što nam povezujemo s projektima prevencije ovisnosti i nasilja i projekt "Eko škole".

Želja nam je da u Projekt uključimo i Vas, roditelje. Ukoliko imate ideje, sugestije, ukoliko nam možete dati materijalnu ili ikakvu pomoć u realizaciji, molimo da nam se obratite putem e-maila, telefonskim pozivom ili osobno stručnoj službi škole. Unaprijed zahvaljujemo.
Školski tim

Rezultati Projekta

U prvoj i drugoj godini Projekta uredili smo:

• prostor u suterenu škole i dobili igraonicu-čekaonicu
  • hodnik u prizemlju škole
  • prostor na ulazu u školu u učenički klub i sobu za roditelje
  • prostor dežurnog učenika
Prije uređenja Poslije uređenja

U trećoj godini provođenja Projekta odlučili smo da želimo unijeti promjene u okoliš Škole. Tijekom drugog polugodišta šk. 2008./09. realizirali smo:

• nabavili smo potreban materijal (metalne šipke)
  • rezali smo i varili metalne šipke
  • bojali smo klupe