« Ožujak 2024 »

Rijeka pliva
Autor: Violeta Odorčić, 31. 3. 2014.

U očekivanju diploma za provedeni Projekt ˝Rijeka pliva˝ učenici 2. razreda naše škole rado se i često sjete dana provedenih na Bazenima Kantrida. Kao i svi učenici 2. razreda riječkih osnovnih škola, tako su i naši učenici pohađali pet dana besplatnog tečaja plivanja.

Za ovaj projekt prvenstveno treba zahvaliti učiteljici i trenerici plivanja Katarini Jusup-Dodig koja je isti osmislila i pokrenula 2008. godine. Grad Rijeka i Plivački klub "Primorje – Croatia osiguranje" podržali su projekt koji je prvi takve vrste u Hrvatskoj te su dobitnici  nagrade za postignute rezultate u obuci neplivača u Republici Hrvatskoj koju dodjeljuje Hrvatski savez sportske rekreacije „Sport za sve“.
Projekt je osmišljen je s ciljem da svi učenici drugih razreda osnovnih škola grada Rijeke nauče plivati.Škola plivanja uključuje podučavanje tehnici plivanja, disanja i snalaženja u vodi. Osim poučiti vještini plivanja svrha projekta je i pozitivno utjecati na psihofizičko stanje učenika, poboljšavanje pravilnog rasta i razvoja učenika, popularizirati i motivirati učenike za bavljenje sportom i za kvalitetno osmišljavanje slobodnog vremena. Plivanje se smatra sveobuhvatnim sportom kojim se u velikoj mjeri može utjecati na optimalan rast i razvoj djeteta. Zahvaljujući novoizgrađenim bazenima na Kantridi riječki su učenici dobili prvoklasne uvjete za bavljenje ovim sportom.

Tijekom prvog sata plivanja učenici su razvrstani u grupe prema  savladanom stupnju vještine plivanja. Za učenike koji u sklopu tečaja nisu naučili plivati, Plivački klub organizira dodatni tečaj. Našim učenicima to neće trebati jer su svi s uspjehom završili tečaj i sada s nestrpljenjem očekuju ljetne praznike da svoju vještinu u moru pokažu roditeljima, braći, prijateljima.

Hvala trenericama i trenerima na strpljenju i trudu koji su uložili u radu s našim učenicima te im prenijeli djelić svog znanja. Svi zainteresirani učenici mogu se u slobodno vrijeme priključiti klubu i nastaviti trenirati plivanje.

Za web napisala učiteljica Dajna, 2.B