Izašao novi broj školskog lista "Srdočki puls"
Autor: Violeta Odorčić, 18. 12. 2013.

Dragi roditelji i učenici,

Okupljanjem predstavnika svih razrednih odjela, novinarki, ravnatelja, stručne službe, i  pojedinih profesora svečano smo predstavili smo novi broj školskog lista „Srdočki puls“. Na web stranici škole možete pogledati najnovije izdanje.

Na naslovnici naše web stranice kliknite na „Knjižnica“, pa zatim na „Školske novine“ i ondje ćete pronaći link nazvan „Srdočki puls prosinac 2013.pdf.“ klikom na link otvara se školski list, te ga možete pregledavati online ili preuzeti na računalo pa prelistavati.

Pročitajte koja su sve zanimljiva događanja i projekti ostvareni u školi i izvan nje, naučite nešto o zdravoj prehrani, saznajte kako postupiti ako se susretnete s verbalnim nasiljem i ono najzanimljivije – saznajte što su to mentalne mape i brain gym metode učenja.  Nadamo se da će vam ovi savjeti pomoći kako biste popravili ocjene u drugom polugodišu.

Zabavite se uz šale, pročitajte literarne radove naših učenika, saznajte o našim sportašima i pročitajte još brojne druge članke. Ove godine uveli smo i nekoliko noviteta kako bismo obogatili školski list. Zbog brojnih kulturnih događanja uveli smo rubriku „Kultura“, zatim  rubrici „Ekologija“ dodali smo podrubriku „Uradi sam“ u kojoj ćete moći pronaći kreativne, jednostavne i jeftine načine kako sami napraviti ukrase kojima možete uljepšati svoju sobu, učionicu ili pokloniti ih dragoj osobi. Najzanimljiviji novitet je glavna tema broja. Naime, do sada nismo imali jednu temu koja bi se istakla po temeljitosti. U ovom broju je to članak o mentalnim mapama.

Trudili smo se cijelo polugodište, istraživali i pisali a sada napokon  možete i vidjeti produkt našega rada.  Nadamo se da će Vam se svidjeti i da ćete se podsjetiti na brojne akcije, događanja i aktivnosti kojima ste sigurno i sami prisustvovali, te da će vam list naše škole biti lijepi podsjetnik na sve one vesele školske trenutke još dugi niz godina.

Knjižnica je uvijek otvorenih vrata za vas, vaše ideje, prijedloge, veselje i kreativnost, a meni je radost vidjeti kako sretni i veseli sve češće dolazite.

Vaša knjižničarka i voditeljica novinarske grupe  Anja Lebarić