« Ožujak 2024 »

Aktivnosti PSP-a u školskoj godini 2013./14.
Autor: Violeta Odorčić, 26. 9. 2013.

Školska godina 2013/14 je započela u dvjie obrazovne skupine od 20 učenika. Osim svakodnevne pomoći na odgojno- obrazovnom planu sa djecom smo radili na saniranju obrazovnih deficita, podizanje motivacije i interesa za učenje kroz pisanje domaćih zadaća, ispunjavanje radnih bilježnica, prilagođavanje gradiva za odgovaranje, ispravljanje negativnih ocjena, nadoknađivanje obrazovnih deficita i sl.  Djeci se pomagalo u pisanju lektira, izrade referata, izrade plakata te ih se poticalo na samoaktivnost, osamostaljivanje, podizanje obrazovnog nivoa i sl. Roditeljima smo informacije davali na dnevnoj bazi te se komunikacija odvijala redovito. Redovito se uz individualne razgovore s učiteljima, psihologom, pedagogom i ravnateljem,  prisustvovalo na Učiteljskim  i Razrednim vijećima. Odgajatelji su mjesečno prisustvovali Stručnim timovima Doma za odgoj, te se po potrebi kontaktiralo s Centrom za socijalnu skrb.

U okviru organiziranog provođenja slobodnog vremena djecu se nastojalo okupirati raznim sadržajima slobodnih aktivnosti, kako na odjelu tako i izvan Suradnjom s udrugom Koraci djeci je jednom tjedno pružana mogućnost sudjelovanja u likovno kreativnim radionicama. Radovi su darivani roditeljima, obitelji i učiteljima te smo prodavali svoje uratke na Korzu i u školi u vrijeme Božićnih blagdana te u školi u vrijeme Uskršnjih blagdana.

Osnovali smo „botanički vrt“, napravili smo „eko kutić“ te počeli skupljati stari papir. Uveli smo kutić s „knjigom mjeseca“, brinuli se o kućnom ljubimcu- zlatnoj ribici. Slavili smo rođendane, igrali društvene igre,  održavali radionice kuhanja i napravili zbirku recepata „PSP kuharica“. Uključili smo se svojim doprinosom u obogaćivanje školske socijalne samoposluge. Na vanjskom prostoru škole redovito smo se bavili sportom poput nogometa, graničara i boravku na igralištu s toboganom, ljuljačkom i sl.  U vrijeme snijega organizirali smo zimske igre. Obilježavali smo blagdane poput Sv.Nikole, Božića i Uskrsa kroz aktivnosti na odjelu uz sudjelovanje na školskim priredbama i događanjima. Obilježili smo dane karnevala kroz tri „maskirana petka“uz fritule koje smo sami pekli i plesom. Otišli smo u Cinestar, pogledali izložbu naše profesorice Ivane Dužević  te razgledali centar grada Rijeke uz naglasak na tržnicu i gradsko kazalište..

Organizirali smo „Dan tvorenih vrata“ s raznim likovnim i  kulinarskim radionicama za roditelje, djelatnike škole i ostale uzvanike. Otišli smo u posjet PSP Podmurvice, PSP Zamet i PSP Brajda s kojim samo odigrali prijateljsku nogometnu utakmicu. Organizirali smo nogometni turnir „PSP 2014“ kojem su se odazvala djeca i odgajatelji PSP Podmurvice, PSP Zamet, Poludnevni boravak i odjel Muškog tretmana Doma za odgoj u Rijeci. Uključili smo se u školski Projektni dan na kojem su djeca predstavila naš odjel putem Power-point prezentacije. Bili smo i sudionici na sportskim susretima učenika, učitelja i roditelja na školskom sportskom danu.

Djecu smo za kraj školske godine odveli na izlet pri čemu su imali prilike upoznati naše otoke Cres i Lošinj uz kulturno-zabavne sadržaje.