Sajam udžbenika posjetilo preko 200 roditelja i učenika
Autor: Violeta Odorčić, 2. 9. 2013.

Odusevljeni posjetitelji kazu da ovakvo nesto nema u drugim skolama.

„Sajam udžbenika“, akcija razmjene udžbenika između učenika, održana je ove godine čak dva puta. Prije ljeta organizirali smo dva dana u jutarnjem terminu u kojemu su učenici i njihovi roditelji mogli slobodno razmjenjivati udžbenike u školskoj blagovaonici.

Akcija je postigla veliki uspjeh, te smo u dva dana imali gotovo stotinu posjetitelja.

No, mnogi su primjetili da bi bilo dobro ponoviti akciju prije samog početka školske godine, u poslijepodnevnom terminu, kako bi i oni koji nisu mogli doći prije ljeta, uspjeli uštedjeti koju kunu pri kupnji udžbenika.

Upravo smo zato ponovo organizirali sajam udžbenika, ovaj put u popodnevnom terminu, tri uzastopna dana, u holu škole, kako bi svi zainteresirani mogli doći.

Iznimno smo zadovoljni na velikoj posjećenosti sajma, ukupno preko dvjesto posjetitelja, jer onda znamo da smo učinili nešto kako bismo Vam pomogli u ovim kriznim vremenima kada je svaka kuna važna.

Na sajam nisu došli samo učenici i roditelji naše škole, već i iz obližnjih škola. Razgovarala sam sa učenicama i roditeljima iz škola sa Pehlina i Zameta, koji su čuli za našu akciju preko prijatelja, web stranice škole Srdoči, a neki čak i preko burze.

Naime, jedan je roditelj čije dijete ide u školu Zamet, preko burze tražio jeftiniju rabljenu knjigu za svoje dijete. No, uspostavilo se da knjiga koju gospođa koja se javila ima, nije ono što njemu treba, te mu je predložila da dođe na sajam u školu Srdoči. Iznenadio se da takvo nešto postoji i naravno, došao.

„Svaka čast što ste ovo organizirali, koliko ja znam, niti u jednoj drugoj školi nema ovakvo nešto. Moj sin ide u školu Zamet i čuli smo slučajno preko gospođe s burze da škola Srdoči održava sajam udžbenika.“ Rekao  je navedeni gospodin.  Na moje pitanje jesu li uspjeli pronaći udžbenik koji im je trebao, zadovoljno je odgovorio da jesu.

Osim roditelja, bilo je tu i malenih prodavača i kupaca, čak i prvašića koji su se prvi put okušali samostalno (uz naravno, moju malenu pomoć) nabaviti knjige koje im trebaju.

Mnogi od Vas donirali su svoje stare udžbenike, na što smo iznimno ponosni.

Složit ćemo se da nema potrebe bacati udžbenike koji nam ne trebaju, kada ih možemo pokloniti nekome kome će to doista mnogo značiti.

Naši veliki i maleni donatori s velikim srcem pomogli su da se ostvari cilj sajma naše škole.

Pripremila: Anja Lebarić, knjižničarka