« Ožujak 2024 »

Status Međunarodne Eko škole
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 7. 6. 2013.

Status Međunarodne  Eko škole  OŠ „Srdoči“ dobila je 2007. godine (VII. generacija), a status je obnovljen u svibnju 2009. i 2011. godine. U svibnju  2013. godine u Zagrebu, svečano smo treći put obnovili i dobili brončani status Eko škole. Tada nam je i dodjeljen certifikat Litter Less za realizaciju projekta „Za manje otpada“.

Na Dan škole uz prigodan program popraćen državnom i Eko himnom „Naše srce kuca zeleno“, podignuta je četvrta zelena zastava u našoj školi.

Rezultat je to mnogobrojnih eko projekta i akcija koje se stalno provode kroz teme:

• Zdravlje i okoliš
  • Njegovanje tradicija našeg kraja
  • Očuvanje vode i energije
  • Otpad nije smeće
  • Obilježavanje ekoloških datuma

Od projekata ističemo teme uz Dane zahvalnosti za plodove zemlje, akcije sakupljanja starog papira, baterija, tetrapaka, akcije vezane uz upoznavanje i čuvanje vode i energije, uređenje okoliša te projekti vezani uz očuvanje tradicija našeg kraja.

Projekt „Živim zdravo bez plastičnih vrećica“ kod nas je već nekoliko godina saživio jer je svaki učenik prvog razreda dobio našu platnenu vrećicu za školski pribor.

Prigodno obilježavamo sve ekološke datume, a posebno Dan voda i Dan planeta Zemlje. Već godinama sudjelujemo u projektu „Plavi dan „ koji organizira Pomorska škola Bakar.

Svi djelatnici i učenici sudjelovali su u akciji „Zelena čistka“.

Sudjelujemo u eko aktivnostima različitih Udruga: Rijeka Zdravi grad, Mladi čuvari okoliša, Priroda, Učenici uspješno sudjeluju likovnim i literalnim radovima na eko natječajima.

.Uspješno surađujemo sa lokalnom zajednicom i umirovljenicima Srdoča.

• ZA  PROVEDBU EKO - PROGRAMA ZASLUŽNA JE JEDNA VELIKA EKOLOŠKA OBITELJ KOJU ČINE SVI DJELATNICI NAŠE ŠKOLE, UČENICI I RODITELJI, LOKALNA ZAJEDNICA I NARAVNO NAŠI KUMOVI:
    • Sitotisak d.o.o., Ri Petrol d.o.o. i Metis d.o.o.

Kroz svakodnevni rad djelujemo i učimo kako treba živjeti u skladu s prirodom.

Zelenu zastavu nosimo ponosno i uživamo u činjenici da i mi sudjelujemo u stvaranju boljeg, čistijeg i zdravijeg svijeta.