« Ožujak 2024 »

Dani Osnovne škole „Srdoči“
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 7. 6. 2013.

Dani Osnovne škole „Srdoči“ i ove godine okupili su brojne učenike, profesore, roditelje, ali i bivše učenike, današnje uzore novim generacijama.

Niz manifestacija započeo je 22. svibnja, priredbom učenika od petog do osmog razreda. Gotovo svi razredi su se predstavili plesnom ili vokalno-instrumentalnom točkom, osim naših osmaša koji su rastanak odlučili simbolično upriličiti predajom ruža i zahvalom profesorima  koji su im predavali  i kako kažu „koji su ih izdržali sve ove godine“, a pala je i pokoja suza.

Slijedile su priredbe učenika razredne nastave, 23. i 24. svibnja, prepune pjesme, plesa,  smijeha, šarenih kostima i prekrasne zaokružene priče, o različitim kulturama i nacijama, te naposlijetku o Hrvatskoj i o našem prekrasnom riječkom kraju.

Učenici su imali prilike upoznati se sa nekadašnjim učenicima ove škole, danas poznatim i uspješnim ljudima u svojoj struci ili javnom životu, 27.svibnja na Susretu s bivšim   učenicima.  Upoznali su liječnike i liječnice, profesore na fakultetima, sportaše, nogometnog suca, programera, a imali su prilike i preko skypa razgovarati sa našom znanstvenicom koja se bavi robotikom na prestižnom institutu u inozemstvu.

Projektni dan prikazao je naše uspjehe i naša postignuća, a održao se isti dan, nakon susreta sa bivšim učenicima, današnjim uzorima novim generacijama. U nekoliko sati, proputovali smo ponovo kroz cijelu godinu, podsjetili se na izlete u Tursku i Italiju, eko radionice i trening životnih vještina, te brojna druga događanja.

Organiziran je i susret predstavnika srednjih škola sa zainteresiranim roditeljima i učenicima, da bi dobili što više korisnih informacija za lakše donošenje jedne od najvažnijih odluka u životu.

Dvotjedno obilježavanje stote godišnjice naše škole završilo je velikom svečanošću, 29.svibnja. Predstavile su se najbolje točke iz svih programa, a podsjetili smo se i na to da smo proglašeni eko školom, čime se osobito ponosimo.

Završnom riječju, ravnatelj se zahvalio svim učiteljima i profesorima koji su radili na ovim manifestacijama, a učenicima poručio kako su oni naš ponos i naša budućnost.

Slike sa svih manifestacije možete pogledati u foto-galeriji.

Anja Lebarić