« Svibanj 2024 »

Učenici naše škole osvojili drugo mjesto na natjecanju "Ča je ča"
Autor: Biljana Žutelija, 15. 10. 2009.

U srijedu 6.10.2009. god. održano je 6. po redu natjecanje „Ča je ča?“ koje organizira Riclio-udruga nastavnika povijesti. Iz naše škole sudjelovala je ekipa „Morčić“ - učenici 7.b razreda

Nika Vincetić, Sara Peloza, Marin Božićević, Mia Škaljac i Barbara Matajčić (kao novinar) pod vodstvom nastavnice povijesti Vesne Slaviček. Ove godine natjecanje je obuhvatilo razdoblje između 1918. i 1945. godine. Od literature korištene su knjige „Kako čitati grad“, “Kratka povijest grada“,“Riječki orao, venecijski lav i rimska vučica“ i „Rika, Reka, Rijeka“. Sudjelovale su 23 ekipe iz Rijeke i okolice. Osim učenika sedmih razreda stigli su i srednjoškolci kao pomagači na terenskom dijelu natjecanja. U ranim jutarnjim satima sve su se ekipe okupile u Osnovnoj školi «Kozala». Natjecanje se sastojalo od dva dijela. U 09:30 počeo je terenski dio natjecanja. Dok ih je četvero izvršavalo dobivene zadatke jedan je sve pratio i bilježio važne događaje natjecanja. Vidjeli smo mnogo važnih objekata kao što su crkva na Kozali, Riječki neboder, Kapucinska crkva i još mnogo znamenitosti grada Rijeke. Nakon završenog terenskog dijela stigli smo do Muzeja grada Rijeke gdje smo se odmorili i družili s novim prijateljima. Nakon dolaska svih ekipa stigli smo i do pismenog dijela. Dok smo čekali rezultate, dr.sc. Željko Burtulić održao je vrlo poučno predavanje o gradu Rijeci u prošlosti. Svi koji su sudjelovali dobili su nagradu od sponzora «Profil» i priznanje. Napokon došao je i taj trenutak proglašenja. Na 3. mjestu bila je Osnovna škola «Brajda». Sa ukupno 22 boda OŠ «Srdoči» zauzela je 2. mjesto i nagrađena poklon bonom McDonaldsa. Bili smo jako sretni i odmah ga iskoristili. Prvo mjesto osvojili su učenici osnovne škole "Sv. Matej" iz Viškova.

Fotografirala i članak priredila Barbara Matajčić 7.b