preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Srdoči" Rijeka

Login
Mali novinari

Raspored informacija

    

    

 

Prehrana učenika

DOKUMENTI ŠKOLE

Kalendar
« Studeni 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
Prikazani događaji

Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja
Dabar 2017.

 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 6. 10. 2012.

Ukupno: 1042895
Ovaj mjesec: 7400
Ovaj tjedan: 169
Danas: 169
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Ambasadori TIĆ-a
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 29. 11. 2012.

U okviru projekta „Ambasadori Tić-a“, a povodom 19. studenog-Svjetskog dana prevencije zlostavljanja djece", u Dječjem domu Tić, Rijeka, provedena je aktivnost namijenjena Ambasadorima Tića pod nazivom Mreža znanja za sigurnije korištenje interneta i mobitela.


                Kroz aktivnost „Mreža znanja za sigurno korištenje interneta i mobitela“ učenici su educirani o temi nasilja nad i među djecom putem Interneta i mobitela. Kroz rad na primjerima, odnosno kroz rješavanje problemskih situacija učenici su educirani o mogućim opasnostima upotrebe elektroničkih medija te načinima zaštite.

                U dobivenim odgovorima uočeno je kako su djeca upoznata s ovom temom te su pokazala visoku razinu poznavanja opasnosti upotrebe elektroničkih medija. Međutim, uočeno je i kako učenici nemaju u potpunosti razvijenu svijest o tome što sve predstavlja nasilje putem Interneta i mobitela te što sve mogu učiniti kako se ne bi doveli u opasnost. Naglasili su važnost povjerenja između odraslih (prvenstveno roditelja) i djece i o potrebi otvorene komunikacije i povjeravanja odraslima. Ovo daje važne smjernice za daljnji rad s učenicima i ukazuje na potrebu djelovanja na promatrače nasilja kao i na isticanje važnosti povjeravanja odraslima.

                Ambasadori su navodili vlastite primjere i primjere iz svoje okoline u kojoj se dogodilo nasilje. Ambasadori su također sačinili svoju „Mrežu poruka“ odraslima u vezi s navedenim problemom. Kroz poruke su istaknuli su želju da se odrasli više informiraju o njihovim aktivnostima te da ih educiraju prije samog početka korištenja Interneta i mobitela.

Primjeri nekih poruka:

                "Vjerujte djeci, ali ih ponekad i provjeravajte. Internet je i zabavan i poučan, ali može biti i opasan."

                "Pazite što vaša djeca rade na Internetu. Pomažite svojoj djeci u nevoljama s njihovim vršnjacima. Pazite s kim se vaša djeca dopisuju na Internetu i pazite da ne upadnu u nevolje."

                "Svi roditelji/odrasli bi trebali uputiti djecu na sve opasnosti koje vrebaju na Internetu i posljedice koje ih  mogu "presresti" ".

                "Informirajte se s nama o društvenim mrežama. Imajte uvid u naš život i pokušajte ostvariti međusobno povjerenje. Ne dajte da vas se vaša djeca boje. Nemojte povisiti glas nego normalnim tonom razgovarajte s nama o svemu."

 

                "Dragi roditelji-vjerujte nam, ali i blokirajte opasne stranice".

 

                Na kraju provedene aktivnosti Ambasadorima je dan zadatak da, u skladu sa svojim mogućnostima, svoje vršnjake upute u opasnosti s kojima se mogu susresti koristeći Internet i mobitele.

                Predstavnice škole za školsku 2012./13.godinu u Projektu Ambasadori Tić-a su Ema Herc i Ivana Kurilić, učenice sedmog razreda. O zaključcima s sastanda u Dječjem domu Tić, Rijeka informirati će predstavnike svih razrednih odjela, članove Vijeća učenika.

 

Koordinator Projekta: Nataša Buzarinov, psihologinja škole





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju