Posjet Ministra gradilištu Škole
Autor: Violeta Odorčić, 30. 7. 2012.

U ponedjeljak, 30.srpnja 2012. godine gradilište Škole posjetio je Ministar znanosti obrazovanja i sporta gospodin dr. sc. Željko Jovanović. U pratnji  ravnatelja škole Ivana Vukića, još jednom se osobno uvjerio u stanje gradilišta i poštivanje rokova završetka radova na rekonstrukciji i dogradnji škole.

Ovo je četvrti  posjet gospodina Ministra u vrlo kratkom vremenu unatrag nekoliko mjeseci, a drugi u mjesecu srpnju budući da je gradilište škole posjetio i u ponedjeljak, 16. srpnja 2012. godine. Učestali posjeti Ministra gradilištu škole najbolje oslikavaju ozbiljnost situacije i angažman da se radovi okončaju na vrijeme. Potvrda ove činjenice ogleda se u najavi da će osobno posjetiti Školu još jednom i to u drugoj polovici mjeseca kolovoza negdje iza 15. kolovoza.

Prilikom obilaska Škole predstavnik izvođača radova gospodin Jukić upoznao je Ministra sa stanjem radova navodeći da rokovi završetka radova nisu upitni i da će se  učenici s početkom nove školske godine sigurno vratiti u svoju školu. Ovu informaciju potvrdio nam je i glavni nadzorni inženjer g. Benjamin Bašić unatoč određenim problemima u svezi  završetka radova u kotlovnici, na ugradnji lifta, te razvodnim ormarima.

Prema informacijama gospodina Bašića dogovoreni rok početka ispitivanja instalacija kao pripreme za tehnički pregled je  ponedjeljak  6. kolovoza 2012.godine. Nakon toga pristupit će se tehničkom pregledu građevine, otklonu eventualnih nedostataka, izvršiti opremanje objekta i puštanje u funkciju do početka nove školske godine.

Poštovani roditelji, ovo su najnovije informacije sa gradilišta i vjerujemo da će nova školska godina započeti u rekonstruiranoj i dograđenoj školi.

Osobno sam još jednom u ime naših učenika, djelatnika i Vas roditelja zamolio gospodina Ministra te predstavnike stručnog nadzora i izvođača radova da u granicama svoje nadležnosti i ovlasti provedu sve potrebne aktivnosti kako bi se radovi okončali u vremenu prije početka nove školske godine.

Zajednički je zaključak današnjeg sastanka da se roditeljima potvrdi informacija o početku nastave u novoj školskoj godini u prostoru naše dograđene škole unatoč određenim tehničkim problemima i nedostacima koji bi se trebali okončati do kraja kolovoza.

Putem naše WEB stranice, a linku “kutak za roditelje“ možete pročitati tjedna izvješća nadzorne službe o stanju na gradilištu i problemima koji prate završetak radova.

Raspored rada i dolazak u školu objaviti ćemo na oglasnoj ploči na ulazu u školu u posljednjem tjednu mjeseca kolovoza.

Do tada srdačan pozdrav, od ravnatelja Ivana Vukića.