Karneval
Autor: Violeta Odorčić, 28. 2. 2012.

U subotu, 18. veljače 2012., održana je u Rijeci tradicionalna Dječja karnevalska povorka. Među 5 200 mališana, likova iz bajki i najljepših stvorenja iz mašte bila je i naša maškarana skupina Srdočki školani.
         Iako smješteni na više lokacija (Dječji vrtić Srdoči, Župni ured Srdoči, Osnovna škola Zamet, Osnovna škola Nikola Tesla) nismo posustali ni voljom niti brojčano. Grupu je činilo 180 učenika od 1. do 6. razreda. Na Riječkom karnevalu sudjelovalo je njih 150 i učiteljice Deborah Lukić, Irina Jakačić, Verica Muhvić, Gordana Vukić, Marija Jurin, Kristina Hader i Verica Ćorković.
 Slike s karnevala možete pogledati u fotogaleriji i klikom na sljedeći link (službeni fotograf: FOTO SLUGA):

Izborom maske ostali smo vjerni našem gradu i Kvarnerskom kraju. Prema odabiru učenika naša je maska bila SRDOČKA ARMADA, kojom smo bili zapaženi brojnošću i izgledom zbog trenutačnih događanja vezanih uz HNK Rijeka.
Veliku podršku u realizaciji dali su nam roditelji, kako u pripremi dodatnih rekvizita tako i u šminkanju sudionika koje smo u ovim otežanim uvjetima morali obaviti na otvorenom, Terminalu – Srdoči.
Razigranošću i pjesmom bili smo dio povorke koja je pokazala svu raskoš mašte, zašarenila centar Rijeke kao svojevrsnu najavu skorog proljeća.
Nastavljajući međunarodnu suradnju s Osnovnom školom Zadobrava i Osnovnom školom Vič iz Ljubljane, a na poziv gospodina Alojza Sedovnika, direktora Gradskog kazališta lutaka iz Ljubljane jedna skupina učenika predvođena učiteljicama Brankom Hinić, Đurđicom Trbović, Doris Šarlija, Petrom Vraneković i Anom Babić istog je dana sudjelovala  na Ljubljanskom karnevalu .
Sudjelovanje učenika i učiteljica na karnevalu garancija su i obećanje da se karnevalska tradicija ne će zatrti na ovim prostorima nego da će vjekovima živjeti i prenositi duh maškaranja na sljedeće generacije, koje će znati cijeniti ostavštinu svojih predaka.

Karnevalski odbor škole