Rano učenje informatike
Autor: Violeta Odorčić, 1. 9. 2009.

OŠ Srdoči bogata je programima u interesu zadovoljavanja odgojno obrazovnih ciljeva i zadataka osnovne škole te osposobljavanja učenika za cjeloživotno obrazovanje. Tako je uključena i u program "Ranog učenja informatike" koji već niz godina sufinancira Grad Rijeka. Program "Ranog učenje informatike" prvašiće osposobljava za služenje računalom kroz igru dok se rad u višim razredima provodi kroz razne edukativne programe.

Dragi roditelji,

Program ranog učenja informatike ostvaruje se kroz razne aktivnosti i u potpunosti je prilagođen psihofizičkim sposobnostima i potrebama djece od prvog do četvrtog razreda (bez obzira imaju li računalo ili ne). Program provode naši profesori informatike. Svakako nam je najvažnije pratiti i osluškivati Vaš interes i  želje kroz suvremene oblike lakšeg i bržeg dolaska do informacija putem računalnih izvora, uz naše stručno osoblje koje se posvećuje individualnom napredovanju svakoga pojedinoga djeteta. U školi postoje tri bogato opremljene informatičke učionice.

Program "Ranog učenje informatike" prvašiće osposobljava za služenje računalom kroz igru dok se rad u višim razredima provodi kroz razne edukativne programe. U prvom redu riječ je o različitim igricama iz programa Sunčica kojima učenici svladavaju slova i brojeve te osnovne pojmove iz Prirode (godišnja doba, vrijeme, sat, sigurnost u prometu...). Crtani lik Garfielda upoznaje djecu s različitim zanimanjima. Paint programom kroz geometrijske likove djeca uče crtati biljke i životinje čime usvajaju geometrijske likove. To im iskustvo olakšava i crtanje rukom, odnosno potiče djecu na likovno stvaralačko izražavanje. Zatim su tu sadržaji koji se odnose na upoznavanje dijelova računala, rad i sigurnost na Internetu i korištenja e-maila, izradi PowerPoint prezentacija, printanje i skeniranje, rad s glazbom i sl. Za program postoje udžbenik i radna bilježnica no nisu obvezni za rad.

Kako ovaj program "Ranog učnenja informatike" od 1.-4. razreda nije predviđen Nastavnim planom i programom, već ga djelomično sufinancira Grad Rijeka, a djelomično roditelji, sve informacije o cijeni dobit ćete od svojih učitelja ili profesorica informatike.
Zainteresirani učenici i roditelji mogu nam se obratiti osobno ili preko razrednih učiteljica.

Veselo i uspješno školovanje želimo Vašoj djeci, našim učenicima. Dobro došli.

Uprava i stručna služba Škole