PREDSTAVA ZAJEDNICE CENACOLO
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 20. 12. 2011.

U 11:45 sati bilo je okupljanje učenika osnovnih škola koji su trebali prisustvovati predstavi „Povratak rasipnoga sina“. Predstavu izvode članovi Zajednice Cenacolo . Predstava je namIjenjena učenicima naŠe dobi kako bi shvatili važnost laganja u životu. Učenici naše škole : Daniel Novosel, Martina Delač, Đovanna Dashi , Julia Petrović i Dora Lušić prisustvovali su predstavi koja se odvijala u Hrvatskom kulturnom domu.

Predstava se odvijala po uzoru na biblijsku pricu o rasipnom sinu koji želi iskušati slobodu .On odbacuje oca, uzima svoje nasljedstvo i odlazi. Pronalazi nove prijatelje koji su s njime zbog toga što ima novac. Nakon što ga potroši svi njegovi “ prijatelji “ ga odbace. Rasipni sin se pokaje i nailazi na svog oca kojega moli za oprost. Otac je volio svoga sina, prihvatio ga je natrag u svoju kuću i pripremio slavlje u čast njegova povratka.

„Bili smo tužni zato smo se pridružili zajednici ne samo zbog toga što smo bili ovisnici“ tim je riječima započela prva članica svoju tragičnu priču sa sretnim završetkom.

Predstava nam se isprva činila zamorna i neinteresantna. Kasnije smo se iznenadili talentom amaterskih glumaca te izvanrednom izvedbom. Predstava nam se svidjela i uživali smo gledajući ju.

Pripremila: Đovanna Dashi