„7 KUNA ZA SIGURNU IGRU”
Autor: Biljana Žutelija, 13. 12. 2011.

Poštovani roditelji!

Na inicijativu Osnovne škole „Milan Brozović“ iz Kastva pokrenuta je akcija „7 kuna za sigurnu igru”. Akciju su podržale osnovne škole Primorsko-goranske županije, a uskoro su se u nju uključile i druge škole Republike Hrvatske.

Projekt „7 kuna za sigurnu igru“ humanitarna je akcija kojom se prikupljaju sredstva za razminiranje jednoga minski sumnjiva prostora u Ličko-senjskoj županiji da bi se izgradilo dječje igralište. Na tome području tijekom Domovinskoga rata boravile su postrojbe koje su dolazile i iz Primorsko-goranske županije te predlažemo da se sva prikupljena sredstva upotrijebe za razminiranje kako bi se poboljšala kvaliteta života te sigurnost djece i stanovnika toga područja.

Osnovni je cilj akcije senzibilizirati učenike za pomoć u razminiranju dijela naše domovine na kojemu su se događala ratna stradanja. Cilj je i prikupiti 100 000 kuna potrebnih za razminiranje minski sumnjiva područja u Ličko-senjskoj županiji te za izgradnju dječjega igrališta na tome prostoru.

Minski sumnjivo područje u Republici Hrvatskoj proteže se na 815 četvornih kilometara, a uključuje 101 općinu, odnosno grad, u 12 županija.

U Primorsko-goranskoj županiji nema minski sumnjivih područja pa taj problem na našemu području nije izražen, ali susjedna nam Ličko-senjska županija  po zagađenosti minama na prvome je mjestu u Republici Hrvatskoj.

Sredstva prikupljena od svih razrednih odjela Škola će uplatiti na žiro-račun Zaklade „Hrvatska bez mina“.

Molimo roditelje koji žele pojedinačno uplatiti donacije da sredstva uplate izravno na   žiro-račun  Zaklade „Hrvatska bez mina“ i da na njima obavezno naznače svrhu „7 kuna za sigurnu igru – OŠ 'Srdoči'“ kako bi se uplaćena sredstva mogla pratiti. Tako uplaćena sredstva i novac koji donesu učenici dat će ukupan iznos donacije OŠ „Srdoči“. Rezultati akcije bit će objavljeni na mrežnim stranicama Škole.

Unaprijed zahvaljujemo svima vama koji ste spremni pomoći. Bilo bi nam drago da u složenim vremenima još jednom možemo pokazati solidarnost i humanost učenika, djelatnika i roditelja naše škole.

„Hrvatska bez mina“ – zaklada za humanitarno razminiranje Hrvatske

Zagreb, Ulica kralja Zvonimira 6

Račun broj: 2360000-1101304442 otvoren kod Zagrebačke banke

(kod uplate obavezno naznačite svrhu „7 kuna za sigurnu igru – OŠ 'Srdoči'“)