« Svibanj 2024 »

OŠ ,,Srdoči" ponovno domaćin županijskog natjecanja Vjeronaučna olimpijada
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 24. 3. 2022.

U utorak, 15. ožujka, u našoj OŠ „Srdoči“ održano je Županijsko – Nadbiskupijsko natjecanje iz vjeronauka učenika osnovnih i srednjih škola u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije na temu: „Sv. Ignacije Loyolski i Družba Isusova“.

24 osnovnoškolske i 9 srednjoškolskih ekipa sa svojim su se vjeroučiteljima mentorima okupili u našoj OŠ „Srdoči“ u 10:00 sati. U školskoj dvorani održan je uvodni dio programa koji su odradile voditeljice Natalija Brusić Botić i Maja Barbarić. Program je započeo molitvom koju je predvodio nadbiskup koadjutor mons. Mate Uzinić. Svim nazočnima su se obratili i domaćini: župnik župe sv. Križa Kristijan Zeba s izrazima dobrodošlice, te ravnatelj OŠ „Srdoči“, mr.sc. Ivan Vukić istaknuvši zadovoljstvo i radost što je naša škola i ove godine domaćin ovako velikog natjecanja. Sve nazočne je pozdravila i predstojnica Katehetskog ureda i Ureda za katoličke škole Riječke nadbiskupije Ksenija Rukavina Kovačević poželjevši svim sudionicima natjecanja puno sreće u natjecanju.

Učenici su se potom, u pratnji dežurnih učitelja, uputili prema učionicama gdje su pristupili pismenom dijelu natjecanja. Ove godine sukladno epidemiološkim mjerama održan je samo pismeni dio natjecanja.

Po završetku pismenog ispita, sve natjecatelje čekala je marenda nakon koje su se mogli uputiti svojim kućama i iščekivati listu poretka.

Na natjecanju su postignuti sljedeći rezultati: u kategoriji osnovnih škola: 1. mjesto osvojili su učenici OŠ "Fran Franković" - Rijeka, 2. mjesto OŠ "Zamet", a 3. mjesto dijele učenici osnovnih škola "Kostrena" i "Vežica". U kategoriji srednjih škola: 1. mjesto osvojili su učenici Prve sušačke hrvatske gimnazije, 2. mjesto Salezijanske klasične gimnazije, a 3. Antuna Barca iz Crikvenice.

Ovogodišnju ekipu OŠ „Srdoči“ činili su Meri Delonga, Jakov Bilan, Luka Biondić i Anamaria Matić, učenici 7.b i 8.d odjela s mentoricom Anamarijom Filipović te su osvojili 9. mjesto.

Pobjednicima čestitamo i želimo im mnogo uspjeha na Državnom natjecanju.

Vjeroučiteljice