« Ožujak 2024 »

Terenska nastava osmih razreda (12.-21. rujna)
Autor: Antonija Strika, 26. 9. 2018.

Tijekom prvih tjedana nove školske godine, učenici osmih razreda krenuli su na najzabavniji i dugo očekivani dio svojeg školovanja, na ekskurziju u srednju Dalmaciju u pratnji učiteljica Danice Kovačić, Ivane Dužević, Ane Babić i Danijele Jereminov, Andreje Fućak te Vesne Slaviček.

Svaki razred išao je u drugom terminu, a i njihovi planovi puta su se djelomično razlikovali. 8.a i c razredi bili su smješteni u hotelu u Vodicama, dok su „bekavci“ odsjeli u kompleksu „Solaris“ u Šibeniku. Tijekom trodnevnog boravka posjetili su čitav niz zanimljivosti: Sokolarski centar, NP Krka, Muzej iluzija, Muzej antičkog stakla te gradove Vodice, Šibenik i Zadar. Razgled gradova odvijao se uz lokalne vodiče koji su učenicima pokušali približiti znamenitosti i zanimljivosti svakog pojedinog grada.

8.a razred brodom je putovao na otoke Zlarin i Prvić. Na Zlarinu su razgledali muzej i sudjelovali na radionici izrade koralja te su posjetili izložbu posvećenu Vesni Parun. Nakon edukativnog djela uživali su u kupanju na prelijepom otočiću. Potom su posjetili otok Prvić gdje su sudjelovali u interaktivnim radionicama u Muzeju Fausta Vrančića.

8.b razred prvi se dan zaustavio u Nacionalnom parku Paklenica što je zajednički naziv za dvije kanjonske doline (Velika i Mala Paklenica) s liticama visokim do 400 m. Po dolasku, učenici su praninarili irazgledali park uz pratnju rendžera. Drugi je dan svojeg boravka 8.b je putovao do Omiša  prema izvoru rijeke Cetine gdje je u pratnji skipera i svojih učiteljica sudjelovao na raftingu. Spuštanje rijekom trajalo je 3 i pol sata te je bilo obilježeno nevjerojatnim prizorima  i doživljajima.

8.c razred treći je dan putovanja posjetio Rizvan City. Pustolovno-izletnički centar Rizvan City smješten je u Lici, srcu Hrvatske, nedaleko grada Gospića, u malom tipično ličkom selu Rizvanuša koje se nalazi u Parku prirode Velebit. Staro obiteljsko seosko gospodarstvo pretvoreno je u pustolovno-izletnički centar s mnoštvom jedinstvnih atraktivnih pustolovnih aktivnosti u kojima su „cekavci“ uživali cijelo poslijepodne.

Tri dana proletjela su velikom brzinom i došlo je vrijeme za povratak. Nadamo se da će ove poučne i zabavne ekskurzije učenicima ostati u lijepom sjećanju kao i nama učiteljima 😉

Danica Kovačić, Ana Babić i Andrea Fućak