Mjesec hrvatske knjige 2017. u društvu Sanje Pilić
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 30. 10. 2017.

Povodom ovogodišnjeg Mjeseca hrvatske knjige, 27. listopada našu školu posjetila je renomirana hrvatska književnica Sanja Pilić.

Književni susret bio je namijenjen prvenstveno učenicima trećeg razreda, ali zbog iznimnog interesa na posljetku su bili nazočni i učenici nekih odjela 4. razreda, članovi Mladih knjižničara i Novinarske skupine te zainteresirani učitelji.

Tijekom druženja s učenicima književnica je na zabavan i humorističan način objašnjavala kako je i zašto počela pisati, što ju najčešće inspirira, koliko joj vremena treba da nešto napiše i sl., a svoje je izlaganje često morala nadopunjavati zbog niza radoznalih učeničkih pitanja koja su joj upućivali.

Ova višestruko nagrađivana književnica za djecu i mlade učenicima je ovom prigodom ukratko predstavila cijeli niz svojih autorskih slikovnica o Maši, a tijekom razgovora bilo je riječi i o dobro poznatim lektirnim naslovima poput „O mamama sve najbolje“, „Nemam vremena“, „Mrvice iz dnevnog boravka“, „Baš sam hepi“, „Sasvim sam popubertetio“ i dr.

Po završetku književnog susreta u školskom marendariju, Sanja Pilić je u knjižnici nastavila druženje s onima koji su željeli kupiti neki od ponuđenih naslova te im ih tom prigodom i potpisala,...

...a članovi Novinarske skupine tada su obavili i kratak intervju s našom speijalnom gošćom koji će biti objavljen u novom broju školskoga lista.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka