Roditeljski sastanak u šestim razredima
Autor: Leona Lempl, 17. 11. 2016.

PU Primorsko-goranske županije  i Grad Rijeka već sedmu  godinu uzastopno provode preventivni program ZAJEDNO VIŠE MOŽEMO.

Program se  sastoji od komponenti usmjerenih na prevenciju zlouporabe opojnih droga i drugih sredstava ovisnosti, vandalizma, vršnjačkog nasilja i drugih oblika rizičnog ponašanja, a koji su namijenjeni populaciji učenika 4., 5. i 6. razreda i njihovim roditeljima.

KOMPONENTE:

1. Mogu ako hoću – 1

2. Sajam mogućnosti

3. Prevencija i alternativa – 1

4. Prevencija i alternativa – 2

5. Mogu ako hoću – 2

Policijski službenici za prevenciju, područni  kontakt-policajac upoznaju roditelje učenika 6. razreda (na zajedničkom roditeljskom sastanku) o činjenici da su stupovi sigurnosti  prevencija i represija. Naglašavajući ulogu i važnost prevencije, roditelje se upoznaje s  preventivnim aktivnostima koje mjerljivo i vidljivo doprinose prevenciji zlouporabe droga, vršnjačkog nasilja, vandalizma i drugih oblika rizičnog ponašanja. Roditeljima se informativno prezentira stanje sigurnosti na području lokalne zajednice u kojoj žive (stopa kriminaliteta, broj prijavljenih i otkrivenih kaznenih djela u posljednjih pet godina).  Potičući interaktivni pristup  s roditeljima, razgovaraju o problemima u svezi zloporabe droga, vandalizma i nasilničkog ponašanja. Također se roditeljima iznose činjenice o vrstama droga na našem tržištu, cijenama, učincima i načinima prepoznavanja konzumenata te se upućuju na institucije i udruge koje mogu pomoći u slučaju sumnje da su njihova djeca u doticaju sa sredstvima ovisnosti.

Područni kontakt-policajac predstavlja se roditeljima i upoznaje ih  sa svojim radom na području lokalne zajednice i aktivnostima koje provodi te mehanizmima suradnje između djece, roditelja i kontakt policajaca (policija u zajednici).

U četvrtak, 17. studenog 2016. godine s početkom u 17:00 sati, u prostoru OŠ“Srdoči“ održan je roditeljski sastanak kontakt policajca zaduženog za prevenciju, s roditeljima učenika šestih razreda.

Koordinator: Nataša Buzarinov, psihologinja škole