CARNetova korisnička konferencija CUC 2016
Autor: Leona Lempl, 15. 11. 2016.

18. CARNetova korisnička konferencija CUC-a 2016. pod naslovom “Programirajmo svoju budućnost” održala se od 9.11. do 11.11. u Lone u Rovinju. Kroz tri dana održavanja sudionici su se tijekom konferencije mogli slušati bogat program sastavljen od dva pozvana predavanja, 30 radionice, više od 70 radova, interaktivnih prezentacija, brojne radove i demonstracije te predstavljanja CARNeta, njegovih partnera i sponzora.

Glavni program konferencije bio je podijeljen u pet tematskih cjelina: Interaktivno učenje i razigrana nastava, Otvoreno obrazovanje, Razvoj digitalno zrelih škola, Digitalna kultura, Utjecaj tehnologije na obrazovanje budućnosti.  Posebnu programsku cjelinu činio je sys.trek, dio programa namijenjen sistem inženjerima s ustanova članica CARNeta.

Konferencija je počela 9.11. u 9:30 sati. Paralelno su se održavale i četiri radionice, serija interaktivnih izlaganja u hotelu Lone i sys.trek predavanja u hotelu Eden. Na svečanom otvaranju konferencije u 17 sati održano je prvo pozvano predavanje konferencije na temu “Technology challenges for 21st century education” g. Bradley Tippa iz Microsoftovog World Wide Education Industry Group.

Treći dan konferencije u dva jutarnja termina održano je 11 radionica, 12 interaktivnih izlaganja i 4 prezentacije radova. Istovremeno se održavale i zanimljiva sys.trek predavanja u hotelu Eden. Tijekom cijelog dana održavale su se i radionice za sudionike konferencije povezane s pilot projektom e-Škole. Na svečanom zatvaranju konferencije održana je panel diskusija na temu “Programirajmo svoju budućnost – kako će izgledati učenici, nastavnici, škola i učenje u budućnosti?” u kojoj su sudjelovali Korado Korlević iz Astronomskog društva Višnjan, Tena Šojer iz tvrtke DECODE i Saša Mladenović s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Splitu. Panel moderira Branka Vuk iz CARNeta.

Konferencija završava dodjelom nekoliko vrijednih konferencijskih nagrada – za najbolji rad, najrevnijeg sudionika (Velika matura), Pohvalu nastavničkog vijeća (za ispunjavanje ankete) te dobitnike nagradnog natječaja Pravi Kalibar za znanje, gdje su ocjenjivali najbolji izrađeni digitalni nastavni materijal koji su izradili sami nastavnici.