« Ožujak 2024 »

Prijam za umirovljene učitelje i odgajatelje riječkih osnovnih škola i vrtića
Autor: Sanjin Vukušić, 7. 10. 2016.

Ususret obilježavanju Svjetskog dana učitelja u Salonu Grada Rijeke, u ponedjeljak, 3. listopada, održan je tradicionalni prijem za trideset i dvoje umirovljenih prosvjetnih djelatnika osnovnih škola Grada Rijeke, Dječjeg vrtića Rijeka, Centra za odgoj i obrazovanje te Doma mladih Rijeka, koji su u mirovinu otišli u školskoj godini 2015/2016.

Umirovljene učitelje i odgajatelje u Salonu Grada Rijeke primili su gradonačelnik Vojko Obersnel, zamjenik gradonačelnika Miroslav Matešić i pročelnica Odjela za odgoj i školstvo Grada Rijeke Sanda Sušanj te im uručili zahvalnice i knjige "Đir po Korzu". Čestitajući im Svjetski dan učitelja, gradonačelnik Obersnel uzvanicima se zahvalio na nesebičnom trudu koji su ulagali kroz godine rada u prosvjeti, kao i znanju i životnoj mudrosti koje su prenijeli brojnim mladim naraštajima. Poželio im je aktivne i dinamične umirovljeničke dane i dodao kako vjeruje da je svakom učitelju i odgajatelju najveća nagrada nakon mnogo godina sresti svoje učenike kao odrasle, uspješne ljude. Zahvale na dugogodišnjoj kvalitetnoj suradnji uputila im je i pročelnica Sušanj.

(izvor: http://www.rijeka.hr/)

Između tridesetak ovogodišnjih  uzvanika zahvalnice Grada Rijeke ove su godine primili i tri umirovljena učitelja naše škole: Ankica Babić, Radojka Prijić te Miroslav Vladilo, kojima se ovom prilikom i mi još jednom najsrdačnije zahvaljujemo te im također želimo mirne i ispunjene umirovljeničke dane.

Pripremila: Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka