ŠTRAJK: OBAVIJEST ZA RODITELJE
Autor: Nensi Lučić Kinkela, 29. 9. 2015.

- srijeda, 30. rujna 2015. godine  -

Poštovani roditelji/staratelji!

U srijedu, 30. rujna 2015. godine, nastavlja se štrajk u osnovnoškolskim ustanovama Republike Hrvatske. Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i predstavnici Sindikata obrazovne vertikale nisu postigli dogovor o prekidu štrajka. Većina djelatnika naše škole i dalje sudjeluje u štrajku.

U proteklim danima štrajka odgojno-obrazovni rad bio je organiziran za učenike/ce u produženom boravku pod vodstvom učitelja/ica koji nisu pristupili štrajku, te pojedinih učitelja koji su osobno pozivali učenike na nastavu.

Poštovani roditelji/staratelji!

I sutra, u srijedu, nastojat ću organizirati rad ustanove primjereno uvjetima i broju djelatnika koji nisu u štrajku te redovito izvještavati o radu ustanove ne dovodeći u pitanje ničije pravo.

Uz pomoć djelatnika koji nisu u štrajku nastojim organizirati redovnu nastavu ili neki od primjerenih oblika odgojno-obrazovnog rada.

U srijedu će se nastava, tj. prihvat učenika organizirati na sličan način kao i prethodnih dana.

Unatoč činjenici da je većina učitelja u štrajku pozivam sve roditelje koji nisu u mogućnosti zbrinuti svoje dijete da je škola spremna osigurati i prihvatiti učenike s učiteljima koji nisu u štrajku.

Budući se svi zaposleni nisu izjasnili za sudjelovanje u štrajku prihvat učenika će se održati s učiteljima koji nisu pristupili štrajku.

Ukoliko se štrajk nastavi i narednih dana molimo da pratite objave nadležnog Ministarstva putem medija u Republici Hrvatskoj kao i web stranicu škole.

Velik broj roditelja interesira podatak hoće li se u slučaju nastavka štrajka održati Info dan u četvrtak, 1. listopada u 17,00 sati. Konačnu odluku o Info danu objavit ćemo putem web stranice škole sutra, u srijedu. Molim Vas da uvažite ove informacije budući da sam u slučaju nastavka štrajka u obvezi konzultirati štrajkaški odbor škole.

Produženi boravak i Odjeli PSP-a rade redovno, a za učenike je organizirana prehrana.

Poštovani roditelji/staratelji,

Zahvaljujem Vama i svim našim učenicima na razumijevanju u ovoj izuzetno neugodnoj situaciji za sve nas.

Ravnatelj: mr. sc. Ivan Vukić