Križevica 2015. godine
Autor: Sanjin Vukušić, 23. 9. 2015.

Mjesni i župni blagdan Križevice i ove je godine na Srdočima obilježen bogatim i raznovrsnim aktivnostima u kojima je velikim dijelom, tradicionalno, sudjelovala i naša škola. Naš aktivan doprinos započeo je već u srijedu, 9. rujna, na svečanoj Sv. misi za početak nove školske i vjeronaučne godine na kojoj je nastupao školski zbor, na čelu s učiteljicom Geom Srdoč; a u slijedećih nekoliko dana Škola je uglavnom ustupala svoje prostore na korištenje raznim sportskim, kulturnim i inim manifestacijama. Tako je na školskome igralištu najprije u subotu, 12. rujna, u organizaciji Udruge „Moji Srdoči“ održan malonogometni turnir, a nogometna utakmica Djeca vs. Roditelji te košarkaški turnir (u organizaciji Košarkaškoga kluba „Srdoči“) održani su 19. rujna.

Prostor školskog igrališta od 9. do 13. rujna također je, već tradicionalno, bio ustupljen za potrebe zabavnog parka „Adria“, kako bi se veselili i oni najmlađi.

Od kulturno-umjetničkog programa ove godine posebice valja istaknuti gostovanje zbora mladih „Josip Kaplan“ koji je svoj jednosatni koncert održao u školskome atriju 17. rujna. S obzirom da je organizator istoga bila Udruga „Mavrica“, tom su prigodom mještani još jednom mogli razgledati i prigodnu izložbu o aktivnostima Udruge u proteklih pet godina te onu o još uvijek aktualnoj 70. obljetnici završetka II. svjetskoga rata. Potonja izložba pod nazivom „Rat u sjećanju naših mještana“ također je rezultat aktivne suradnje spomenute Udruge i Škole, originalno provedene u svibnju ove godine.

Od ostalih aktivnosti treba napomenuti i vrlo uspješnu akciju darivanja krvi, održanu u prostorima naše škole 12. rujna, kao i Dan Mjesnoga odbora Srdoči kojemu je nazočio i ravnatelj škole, mr. sc. Ivan Vukić te tom prigodom primio uručenu mu zahvalnicu za dugogodišnju uspješnu suradnju Škole s lokalnom zajednicom i njezinim programima.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka