« Ožujak 2024 »

Natječaj “Moja prva knjiga”
Autor: Anja Lebarić, 14. 6. 2015.

“Moja prva knjiga” je državni je natječaj za djecu u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a organizator je Udruga za promicanje kulture čitanja “Kalibra” iz Karlovca. Na natječaju je bilo propisano da jedan učenik/ca treba biti autor i i teksta i ilustracija, da slikovnica treba imati 16 stranica a onaj tko bude najuspješniji osvaja glavnu nagradu – tiskanje slikovnice. No uspjeh je napisati i oslikati svoju knjigu, bez obzira pobijedili ili ne.

U tome su uspjele dvije naše učenice : Corina Paparić Tadić i Ema Pilepić iz 3.c razreda, a za novi broj “Srdočkog pulsa” su napisale svoja iskustva.

Anja Lebarić, knjižničarka

Napisala sam slikovnicu “Čuvarice Zemlje”. U svemu tome su mi pomogle učiteljica Tanja Pučić i knjižničarka Anja Lebarić. Svaki dan sam napisala i nacrtala po dvije stranice i bilo mi je jako zabavno. Prvo bhi nešto nacrtala, pa obrisala i tako stalno. Jako sam ponosna što sam napravila slikovnicu. Do nagrade mi nije stalo, ali bilo bi lijepo da osvojim nagradu. Neću biti tužna ako je i ne osvojim jer za mene sam već dobila nagradu. Morala sam se organizirati kako bih sve stigla unatoč školskim obavezama. Htjela bih postati spisateljica kao Sanja Polak jer mi je ona uzor i pročitala sam sve njezine knjige.

Corina Paparić Tadić, 3.c

Moj san je bio oduvijek napisati knjigu, pa sam se odlučila prijaviti na natječaj u školi “Moja prva knjiga”. Prijavila se i moja prijateljica Corina. Svaka je pisala i oslikavala svoju slikovnicu. Moja slikovnica  bila je o dvije sestre koje pronalaze čarobnu knjiigu i postaju vještice. Slikala sam vodenim bojama, flamasterima i kolažem. Bio je to naporan posao jer je trebalo napraviti 16 stranica. Morali smo napisati autobiografiju i zalijepiti našu sliku. Na kraju je knjižničarka poslala naše slikovnice na natječaj i sada čekamo rezultate. Glavna nagrada je tiskanje knjige. Nadam se da će moja knjiga biti među boljima jer sam se zaista potrudila

Ema Pilepić, 3.c