« Ožujak 2024 »

OŠ Srdoči je sudjelovala u e-Twinning projektu „100. dan škole“
Autor: Violeta Odorčić, 18. 2. 2015.

Učenici 1. c razreda sa svojom učiteljicom Sunčicom, u četvrtak, 12. veljače 2015. godine, sudjelovali su u e-Twinning projektu „100. dan škole“, pokrenutog od Udruge hrvatskih učitelja razredne nastave „Zvono“. Ovaj je projekt na nacionalnoj razini obuhvatio učenike od 1. do 4. razreda te 178 učitelja razredne nastave iz 71 osnovne škole.

Bio je to dan bez udžbenika i školskih torbi jer su svi zadatci bili spremni u školi već i prije dolaska učenika. Tijekom cijelog projektnog dana bilo je jako zanimljivo i veselo.

Dan je započeo dogovorom o planiranim aktivnostima. Zatim smo bojali akreditacije, razgibali se i brojali do 100. Nakon razgibavanja smo si napravili naočale u obliku broja 100.

Nestrpljivo smo čekali i dočekali 9 sati, jer je tada započela videokonferencija sa OŠ „Blago Zadro“ iz Vukovara. Upoznali smo se s 4. a razredom i njihovom učiteljicom Patricijom Burazin. Oni su nam otpjevali himnu projekta, a mi smo njima otpjevali himnu naše škole Srdoči. Sve je to pratio i naš ravnatelj Ivan Vukić.

Poslije smo bojali broj 100, bojali pizzu i dijelove na njoj te nam je sve na svojevrstan način bilo „obilježeno“ brojem 100. Kako je 4. a razred iz Vukovara bio obučen kao stogodišnjaci, razgovarali smo o budućnosti. Zatim smo napravili plakat „Prvaši kao stogodišnjaci“, te smo se dobro nasmijali.

Na kraju su svi učenici dobili pohvalnicu za sudjelovanje u projektnom danu.

Svi nastavni sadržaji bili su u službi poticanja razvoja socijalnih vještina, aktiviranja kompetencija građanskog odgoja i obrazovanja, no ponajviše popularizaciji učenja putem različitih igara i zabavnih aktivnosti, stoga je slavljenička nota bila prisutna tijekom cijelog nastavnog dana. Bilo je tu i pjesme (himna škole, pjesma 100. danu)

Sudjelujući u različitim istraživačkim, stvaralačkim i kreativnim aktivnostima, učenici su školu doživjeli kao mjesto ugodnog i korisnog druženja, a učenje se za čas pretvorilo u igru i zabavu!

Ostale slike možete pogledati u našoj foto-galeriji:

Sunčica Gačić, prof.