Prvi put u ulozi domaćina županijske razine ČDZ-a
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 9. 3. 2024.

U petak, 8. ožujka, naša je škola prvi put bila domaćinom županijske razine natjecanja "Čitanjem do zvijezda" u kojem srdočki učenici kontinuirano sudjeluju u posljednjih deset godina, a na državnoj su razini dosad bili čak tri puta: dva puta u kategoriji kreativnog uratka, a prošle godine i u kategoriji kviza znanja.

Ove su godine nazočili predstavnici čak 26 škola iz cijele PGŽ; a kreativnim uratkom predstavilo se devet učenika.

U kratkom uvodnom programu, koji su za ovu prigodu pripremile kolegice Irena Ritterman, Dea Bukvić Bolanča i Gordana Vukić, goste je najprije pozdravila zamjenica ravnatelja, školska pedagoginja Aleksandra Smolić, nakon čega su riječ preuzeli naši ovogodišnji predstavnici na Lidranu te učenici 2.b, s prigodnom točkom o važnosti čitanja u cjeloživotnom obrazovanju i uspjehu.

Nakon provedenog ispitnog dijela te prezentacije plakata u holu škole, ispitne komisije utvrdile su da su najuspješniji ove godine u ispitnom dijelu bili predstavnici OŠ Kantrida i OŠ Srdoči, a u prezentaciji plakata OŠ Nikola Tesla iz Rijeke te OŠ Ivana Gorana Kovačića iz Delnica, koji će u Čakovcu sudjelovati samo na smotri radova.

Svi ovogodišnji sudionici nagrađeni su simboličnim nagradama Školske knjige, a za najuspješnije osigurana je i dodatna nagrada istog nakladnika.

O samome natjecanju dan poslije objavljen je i članak u Novome listu.

Svim natjecateljima i njihovim mentorima čestitamo od srca još jednom, a najuspješnijima želimo sreću na državnom natjecanju u Čakovcu, početkom svibnja.

Nensi Čargonja Košuta, prof. i dipl.bibl., OŠ Srdoči organizator/domaćin županijskog natjecanja
i sukoordinatorica: Ksenija Sobotinčić Štropin, prof. i mag.bibl., OŠ Klana i OŠ Pećine