„Mama kupila traktora baš je svima fora!“
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 24. 1. 2024.

Utorak, 23. siječnja 2024., ostat će zapisan zlatnim slovima u povijesti naše škole jer toga su nas dana glavom, bradom i brkovima posjetili članovi Leta 3!

Povod ovom nesvakidašnjem „zvjezdanom“ posjetu bio je izbor ovogodišnjeg školskog kostima i teme „Raspjevani, rasplesani i otkačeni SrdoŠČani – MAMA ŠČ!“ za Dječji karneval koji će se održati ovaj vikend u Rijeci i Opatiji, a za koji se prijavilo čak 480 učenika, čime je nadmašen svaki ikada ranije  prijavljen broj učenika otkad postoji školska maškarana skupina „Srdočki školani“.

Letovci su u školu ušetali nešto malo prije 11 sati, za kada je dogovoren službeni susret s učenicima u školskoj dvorani, ali ih je nepregledna svjetina oduševljenih učenika zaustavila i okružila već na samom ulazu u školu, ne želeći gubiti ni sekunde kako bi dobili autogram ili se fotografirali sa svojim slavnim sugrađanima.

Nakon kratkog uvodnog programa dobrodošlice učenika 2.b u školskome holu, koji je sa svojim učenicima pripremila učiteljica Gordana Vukić, uz neizostavni „ušminkani“ traktor (koji je za ovu prigodu pripremila uč. LK Ivana Stepan Kauzlarić) koji će također biti dijelom školske maškarane skupine na riječkom Korzu i u Opatiji, Letovci su se uputili u školsku dvoranu gdje ih je tek, kako su sami izjavili, dočekao emocionalni šok, nalik nekadašnjim scenama pojave članova Beatlesa.

Učenici u pratnji svojih učiteljica u dvorani su izveli koreografiju s ogromnom riječkom zastavom, a nakon gotovo polusatnog dodatnog fotografiranja i potpisivanja, na neopisivo oduševljenje svih nazočnih pridužili su im se i Letovci osobno te su svi zajedno otpjevali i otplesali Mamu ŠČ!

Pobrinuli smo se i da ovaj povijesni susret ne prođe (nedovoljno) zapaženo te su svemu navedenom svjedočili i adekvatno nas medijski popratili naši dugogodišnji suradnici i prijatelji s Kanala Ri, RTL-a i iz Novog lista, na čemu im od srca zahvaljujemo.

Reportaže i članak objavljeni su već istog popodneva, a ako niste bili te sreće da osobno svjedočite svemu navedenom u realnom vremenu, pozivamo vas da se u nastavku uvjerite koliko je euforično sve ovo doista izgledalo.

Članak u digitalnom obliku možete pronaći i pročitati i ovdje, a TV prilog ovdje.

Kako je ovo bila tek "generalka", najbolje od svega je što nam maškarano ŠČ ludilo i dodatno druženje s Mrletom, Prljom i ekipom tek predstoji za vikend, a s obzirom na sve rečeno i potvrdu organizatora da smo ove godine definitivno najbrojnija skupina na karnevalu, sigurno je da oduŠČevljenje neće izostati.

Tekst: Nensi Čargonja Košuta

Fotografije: N.Č.K. i Sergej Drechsler