"Što je bubamara čula za Božić" i "produženci" na Adventu u knjižnici
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 17. 12. 2023.

Naši "produženci" nastavili su Adventirati u školskoj knjižnici uz projekt „Čajanka s tetom Juliom“. Ovog puta upoznali su se s još jednim novim, prigodnim naslovom autorice Julie Donaldson: „Što je bubamara čula za Božić“, a u suradnji sa školskom knjižničarkom ovom je prilikom za učenike organizirana božićna potraga u školskoj knjižnici.

Učenici su najprije, prateći tragove, morali doći do slikovnice koja je bila skrivena ispod bora, a dodatnom potragom i rješavanjem zagonetke te božićnog misterija otkrili su glavnu junakinju priče: bubamaru!

Čajanka je započela čitanjem slikovnice nakon koje je uslijedio grupni rad. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine (lopovi, policijski službenici, policajci i reporteri). Svaka skupina morala je na drugačiji način prezentirati kako bi spasili školsku knjižicu od pokušaja krađe božićnih poklona i slikovnica.

Za zimske praznike svi učenici pretvorit će se u prave male bubamare mudrice. Dobit će nastavni listić pod nazivom „Što je bubamara čula za zimske praznike“ te na taj način prikazati zanimljivosti koje su se događale za vrijeme njihovih zimskih praznika.

Cijelu prezentaciju koja je pratila učenike kroz čajanku možete pogledati ovdje.

Matea Dobrović Juričić i Nensi Čargonja Košuta