Održana je prva sjednica Vijeća učenika
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 6. 11. 2023.

U petak, 3. studenog, održali smo prvu sjednicu Vijeća učenika. U školskoj se knjižnici tom prigodom okupilo više od 60 predstavnika svojih razreda. Njima je dodijeljena velika čast zastupati mišljenje svojih razrednih kolega, predlagati nove ideje i prijedloge kako bi naša škola bilo ugodnije mjesto za sve te dobiti bliži uvid u rad same škole.

Na prvoj sjednici zadatak je bio odabrati predsjednika Vijeća učenika, njegovog zamjenika i tajnika.

Glasovanjem su izabrani:

• Predsjednik: Marin Mandić (8.c)
  • Zamjenik predsjednika: Roko Funčić (3.a)
  • Tajnik: Tomislav Vranek (7.b)

Čestitamo im i želimo im plodonosan rad u ovoj školskoj godini!

Uz predstavljanje plana rada Vijeća učenika, sljedeća aktivnost je bila ispitati članove o raspoloživosti za pokretanje konkretnih akcija na razini škole. Predstavljeno je par akcija koje nemaju prevelika financijska ograničenja te koja bi uključila sve učenike škole, a sami predstavnici su zatim predlagali vlastite ideje. Prijedloga inicijativa nije manjkalo te je provedena anonimna anketa kako bi se ispitalo mišljenje te naknadno odabralo ono što najviše učenika nosi na srcu. Rezultati ankete predstavit će se na sljedećoj sjednici koja nas očekuje u prosincu na kojoj će se raspravljati i o konkretnim koracima kako bi zajedno išli ostvarenju našeg cilja.

Cijela sjednica protekla je u ugodnom raspoloženju uz podršku našeg ravnatelja i stručne službe Škole.

Dora Škarica, soc. pedagog