Dobro nam došli, prvašići!
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 9. 9. 2021.

U ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine, zvukom školskog zvona i kratkom svečanom priredbom na školskome igralištu svoje je školovanje započela još jedna generacija učenika prvih razreda OŠ „Srdoči“.

Nakon prošlogodišnje stanke, kada zbog tadašnje epidemiološke situacije i aktualnih mjera istu nije bilo moguće realizirati, ovogodišnji su prvašići dočekani svečano kako i priliči: pjesmom, plesom i dječjim veseljem, u pratnji svojih najbližih članova obitelji.

Tradicionalno ih je najprije pozdravio ravnatelj, mr. sc. Ivan Vukić, a potom i novi riječki gradonačelnik Marko Filipović koji se u kratkome pozdravnom govoru prisjetio svojega prvog školskog dana i zaželio im da i njima ovaj dan, a i cijelo osnovnoškolsko obrazovanje i vrijeme provedeno u njihovoj osnovnoj školi ostane u najljepšem sjećanju.

Priredbu su osmislile te s učenicima 4. i 5. razreda uvježbale učiteljice Gordana Vukić, Irena Ritterman, Josipa Dužić i Petra Radošević te učiteljice prvih razreda, a svojim su je dolaskom uveličali i gradonačelnikovi najbliži suradnici: dogradonačelnica Sandra Krpan i zamjenik gradonačelnika dr. Goran Palčevski, pročelnica Odjela gradske uprave za odgoj i školstvo Sanda Sušanj te predstavnica Gradskog vijeća, Ana Trošelj.

Nakon svečane prozivke svih 80 ovogodišnjih prvašića, predstavljene su i učiteljice: Andreja Poje (1.a), Ana Baretić (1.b), Jadranka Kolarić (1.c) te Petra Vraneković (1.d).

Po završetku priredbe u pratnji svojih novih učiteljica i roditelja prvašići su nakratko otišli i u svoje učionice gdje ih je dočekao tradicionalan darak za koji se pobrinula Škola, a po prvi put tu je bilo i dodatno iznenađenje: poklon vrećica Grada Rijeke s kartonskom slikovnicom „Moje mjesto pod suncem“, olovkom te - aktualno u Godini čitanja - upisnicom za učlanjenje u Gradsku knjižnicu Rijeka s besplatnim članstvom cijelu prvu godinu!

Prvašići su tako i službeno po prvi put isprobali sjediti u školskim klupama, a koliko neki već i sada znaju te što uopće očekuju od škole možete vidjeti i u video prilogu na dnu ovoga teksta koji je tom prigodom snimio Kanal Ri. Isti je prikazan u njihovu Dnevniku od 7. rujna 2021. (s početkom od 8'46'').

Svim našim učenicima, a naročito prvašima, želimo sretnu, uspješnu i zdravu novu školsku godinu!

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka

Priloženi dokumenti: