« Rujan 2024 »

Učenice naše škole sudjelovale u humanitarnom projektu na riječkom Korzu
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 17. 6. 2024.

Učenice sedmog razreda, Leonarda Pranjić (7.a), Klara Slipšević (7.a), Lara Košuta (7.a) i Ema Veljesovski (7.c), u pratnji vjeroučiteljice Anamarije Šarlija, sudjelovale su na donacijskoj prodaji održanoj u četvrtak, 13. lipnja 2024., na riječkom Korzu.

Ova akcija bila je dio prigodnog projekta humanitarnog karaktera „S VIDOM SE LAKO, POSLOŽITI MOŽE SVATKO!“ pod pokroviteljstvom Caritasa riječke nadbiskupije. Cilj projekta bio je prikupljanje donacija za Kliniku za dječju kirurgiju KBC Rijeka.

Prikupljena sredstva bit će usmjerena na nabavu rehabilitacijsko-didaktičkih pomagala i igračaka koje će poboljšati kvalitetu boravka djece-pacijenata u Klinici. Projekt je uključio učenike osnovnih i srednjih škola na području Riječke nadbiskupije koji pohađaju katolički vjeronauk, pod mentorstvom svojih vjeroučitelja. U projektu su sudjelovali i učenici drugih konfesionalnih vjeronauka (pravoslavni, islamski) te djeca i mladi Baptističke zajednice u Rijeci, u suradnji sa svojim animatorima.
Također, projekt su podržali Primorsko-goranska županija, osnivači osnovnih i srednjih škola, Grad Rijeka putem Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje, kulturu, sport i mlade, te vjerske zajednice Grada Rijeke.
Tijekom mjeseca svibnja učenici osnovnih i srednjih škola, kao i članovi vjerskih zajednica, izrađivali su prigodne organizacijske artikle za donacijsku prodaju. Među izrađenim artiklima našle su se torbe, vrećice i drugi predmeti oslikani prigodnim motivima kao što su sv. Vid, riječka katedrala, grb Grada Rijeke i prepoznatljivi dijelovi grada, sve s lijepim i poticajnim porukama o važnosti pomaganja, darivanja i činjenja dobra. Učenici naše škole izradili su torbe oslikane motivom sv. Vida, zaštitnika našega grada Rijeke.

Zahvaljujemo našim učenicama na njihovom trudu i doprinosu ovom hvalevrijednom projektu.

Anamarija Šarlija, uč. VJ