« Listopad 2024 »

Srdočani donacijom slikovnica razveselili pacijente Dječje bolnice
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 5. 6. 2024.

Nakon višemjesečne provedbe humanitarne akcije prikupljanja slikovnica za male pacijente Dječje bolnice, svečana primopredaja napokon je realizirana u utorak, 4. lipnja, u novoj zgradi Klinike za pedijatriju KBC-a na Sušaku.

Akcija je bila dio projekta „Čajanka s tetom Julijom“ kojom su učenici produženog boravka Osnovne škole Srdoči obilježili Međunarodni humanitarni dan (23. studenoga), čitajući slikovnicu Julije Donaldson „Piknja u bolnici“. Kao nastavak obilježavanja ovog datuma, naglašavajući važnost humanitarnog djelovanja, u suradnji sa školskom knjižničarkom pokrenuta je humanitarna akcija za djecu pacijente novog bolničkog kompleksa na Sušaku kako bi se simboličnom gestom ukazalo na važnost čitanja te ugodnog i kvalitetnog provođenja vremena „u društvu s knjigom“, naročito za vrijeme boravka u bolnici.

Slikovnice su prikupljane tijekom adventskog perioda i početkom veljače, uoči obilježavanja Međunarodnog dana darivanja knjiga (14. veljače), datuma koji redovito obilježavamo i u sklopu eTw projekta UČRR4. Svaku doniranu slikovnicu, od stotinjak prikupljenih, prati i pismo malih produženaca s dobrim željama za njihove vršnjake u bolnici, pod geslom: „Tako mali, a tako hrabri!“

Vrijednu donaciju koja će zasigurno razveseliti male pacijente koji se zateknu na liječenju u novom bolničkom kompleksu na Sušaku uručile su školska knjižničarka Nensi Čargonja Košuta te učiteljice Matea Dobrović Juričić i Bernarda Sučić s učenicama Rozom i Lucijom.

Darove je preuzela glavna sestra Klinike za pedijatriju Danijela Višnić te je Srdočanke usput provela predivnim novim prostorom Dječje bolnice, a djelatnicama i OŠ Srdoči, za njihovu plemenitu inicijativu uručena je i prikladna zahvalnica.

Primopredaja je i medijski popraćena te je o donaciji izvješćeno i na portalima fiuman.hr na riportalu te u Novom listu.

Nensi Čargonja Košuta, stručna suradnica knjižničarka