Operativni plan organizacije rada od ponedjeljka, 25. svibnja 2020.godine
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 24. 5. 2020.

Poštovani roditelji i dragi učenici,

U ponedjeljak, 25. svibnja 2020. godine ponovno započinje redovita nastava U ŠKOLI za sve učenike razredne nastave od 1. do 4. razreda.

Sukladno svim uputama i preporukama nadležnih tijela te na osnovu zaključaka stručnih organa Škole u nastavku Vam upućujemo na organizaciju rada škole od ponedjeljka i narednih dana sve do kraja nastavne godine.

Prema postojećoj uputi u školi se organizira realizacija cjelokupnog nastavnog plana i programa, svih učitelja i to matične učiteljice razredne nastave i ostalih učitelja predmetne nastave, stranog jezika, vjeronauka i informatike.

Svi učenici od 1. do 4. razreda obvezni su dolaziti u školu, osim učenika koji zbog zdravstvenih ili drugih opravdanih razloga ne smiju ili ne mogu doći na nastavu. O tome su roditelji dužni obavijestiti učitelje, kao i u svakom slučaju izostanka djeteta iz škole koji je bio prije izbijanja epidemije.

Roditelji koji  sada niste poslali djecu u školu zbog različitih razloga možete naknadno uključiti učenike.

Hrvatski zavod za javno zdravstvo objavio je 22. svibnja 2020. dodatne preporuke za vrtiće i škole i dodatne savjete za roditelje.

Do daljnjeg  je ograničen ulazak u ustanove i  zabranjeni svi posjeti vrtićima i školama (primjerice kazališne predstave, izvannastavne aktivnosti i sl.).

Također, roditelji su obvezni izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu. Preporuka je da svaki dan prije odlaska u ustanovu roditelj u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature kod djeteta. Bilježnicu dijete donosi sa sobom u ustanovu, a odgajatelj/nastavnik svakodnevno provjerava.

U skladu s Uputom HZJZ-a  i Preporukom za organizaciju rada u razrednoj nastavi od 25. svibnja 2020. da kod većih razrednih odjela treba razmotriti mogućnost organiziranja rada u odgovarajućoj prostoriji veće površine i mogućnost razdvajanja djece u dvije skupine ili osnivanje nove skupine i kako je naša škola najveća osnovna škola Grada Rijeke s velikim brojem učenika u odjelima razredne nastave javlja se potreba razdvajanja učenika svih odjela na dvije skupine.

U sklopu priprema za otvaranje škole mi smo se temeljem preporuka objasnili nadležnim tijelima Ministarstva i Stožera Civilne zaštite PGŽ.

U petak, 22. svibnja školu su posjetili predstavnici epidemiološke službe NZZJZ  PGŽ i konstatirali da je Škola izvršila sve potrebne pripreme i predradnje i da je prijedlog nove organizacije rada u ovim okolnostima izuzetno dobro organiziran.

Organizacija rada od ponedjeljka podrazumijeva da:

1. Svi učenici polaze nastavu u jednoj smjeni
  2. Produženi boravak učenika organizira se u vremenu do 16,30 sati.
  3. Za sve prijavljene učenike organizirana je prehrana.
  4. Učenici prvog razreda boravit će u učionicama u starom dijelu škole i adekvatno tome ulaziti i izlaziti na ulaz u starom dijelu škole.
  5. Učenici drugog razreda boravit će u učionicama u prizemlju novog dijela škole i ulaziti će na glavni ulaz u školu.
  6. Učenici trećeg razreda boravit će u učionicama na prvom katu novog dijela škole i ulaziti će na sporedni protupožarni ulaz u školu. Isti se nalazi na južnoj strani objekta školske zgrade neposredno uz ulaz u sportsku dvoranu.
  7. Učenici četvrtog razreda boravit će u učionicama  predmetne nastave u suterenu novog dijela škole i ulazit će na južni ulaz u školu.
  8. O svim ostalim detaljima organizacije rada škole roditelji mogu saznati od svojih razrednih učiteljica.

Još dodatnih informacija te sve precizno navedene preporuke možete pronaći u prilogu.

Poštovani roditelji,

još jednom Vam zahvaljujem na razumijevanju i suradnji.

Dragi učenici,

Jako se veselimo ponovnom susretu u našoj velikoj i lijepoj školi i jedva čekamo da nam dođete.

Srdačan pozdrav od ravnatelja