« Svibanj 2024 »

Projektni dan 2022.
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 31. 5. 2022.

U sklopu obilježavanja ovogodišnjih Dana škole, u petak, 27. svibnja, nakon dvogodišnje stanke, ponovno je uspješno održan Projektni dan na kojem su ukratko predstavljeni novi ili barem neki od najuspješnijih ovogodišnjih projekata i rezultata škole i učenika.

Ovom je prigodom ujedno održano i Vijeće učenika te su projekti i programi pokazani upravo predstavnicima ovoga školskog tijela.

Program je započeo u 11:40 sati u školskom holu, a organizatorica i moderatorica je bila školska pedagoginja Aleksandra Smolić koja je na početku najavila najveći ovogodišnji projekt, odnosno nešto potpuno novo u čemu je naša škola sudjelovala po prvi put: Erasmus + projekt: SEE for better life.

Projekt u kojemu je naša škola bila prvi domaćin u mobilnostima tijekom proteklog ožujka najprije je predstavljen općenito, pretežno fotomaterijalom kronološki poredanim po danima događanja tijekom boravka zemalja sudionica kod nas od 21. do 25. ožujka, a potom su učenici koji su tom prigodom prezentirali riječke legende ponovili svoja izlaganja (na engleskom jeziku!) i za nazočne učenike na Projektnom danu.

Učenici 4.b koji su na uvodnoj priredbi dobrodošlice za naše goste prezentirali našu zemlju uz pomoć bogatog, živopisnog plakata također su imali priliku to ponoviti ovdje.

U nastavku riječ je preuzela školska psihologinja Tamara Bernobić koja je ukratko predstavila ovogodišnje preventivne programe škole, s naglaskom na TŽV, te neke od ostalih obilježenih srodnih datuma; a potom su njezinu prezentaciju nadopunili i neki od učenika viših razreda predstavivši svoje plakate na teme kojima su se bavili tijekom ove godine.

Potom su riječ preuzeli učenici koji su ukratko predstavili svoje videouratke i radove nastale povodom obilježavanja Tjedna medijske pismenosti...

...a važna „etiketa“ 2021./2022. je i Godina čitanja, zbog koje su se učenici tijekom godine trudili čitati i više nego inače i baviti se raznim drugim srodnim aktivnostima vezanim za knjigu.

O tome su, uz pomoć svojih prezentacija, učenicima više rekle učiteljica HJ Irena Ritterman te školska knjižničarka Nensi Čargonja Košuta.

Na samome kraju predstavljeni su i, više nego hvalevrijedni, ovogodišnji sportski uspjesi naših učenika, za što je pretežno odgovorna njihova mentorica i voditeljica USŠ-a Ivana Turkalj.

Za njih, kao i za sve druge nagrađene učenike tijekom godine ravnatelj je, prije samoga rastanka, najavio poseban prijam i druženje u posljednjim danima nastave te se nadamo da će i njima, a i ostalima, sve danas viđeno biti i više nego dodatni postrek za ponavljanje ovakvih uspjeha i dogodine.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka