« Ožujak 2024 »

Suradnje škole s raznim institucijama
OŠ "Srdoči" domaćin 10. obljetnice riječkog Tehničkog centra mladih
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 19. 10. 2018.

Raznim tehničkim radionicama postavljenim u dvorani OŠ "Srdoči" u četvrtak, 18. listopada od 9:00 do 13:00 sati, Tehnički centar mladih Rijeka proslavio je svoj 10. jubilej.

Proslava ovoga jubileja najavljena je u ponedjeljak, 15. listopada, na tiskovnoj konferenciji na kojoj su prisustvovali v.d. pročelnika Odjela gradske uprave za sport i tehničku kulturu Renato Kostvić, tajnik ZTK Rijeka Kazimir Mihić, mentorica TCM-a Marija Prihoda te domaćin događanja, ravnatelj OŠ "Srdoči" Ivan Vukić.
Tom je prigodom rečeno da Tehnički centar mladih djeluje pri Zajednici tehničke kulture Rijeka, koja je ujedno organizator obilježavanja 10. obljetnice Tehničkog centra mladih u partnerstvu sa Osnovnom školom “Srdoči”, a da su pokrovitelji programa Predsjednica Republike Hrvatske, gospođa Kolinda Grabar Kitarović i Hrvatska zajednica tehničke kulture.

Organizirano je 20-ak radionica, a gostovali su i predstavnici iz drugih Centara tehničke kulture (osim riječkog) kao što su Zadar, Osijek, Čakovec, Zagreb i Dubrovnik. Bila je to prilika  da posjetitelji vide tehniku na nešto drugačiji način; kroz praktični rad i interaktivnost.

Svi sudionici (700-tinjak učenika škole) imali su priliku sudjelovati u radionicama male škole letenja, maketarstva, 3D printanja, izrade rakete i slično; a također su mogli iskušati i vožnju na simulatoru, upravljanje dronom itd.

Na najavnoj konferenciji istaknuto je i kako je kroz Tehnički centar mladih do sada prošao velik broj mladih koji su prepoznali važnost tehnika koje nisu zastupljene kroz standarno obrazovanje te da su ovakvi susreti idealni da se posjetitelji (osobito mladi) zainteresiraju za tehničku kulturu koja potiče kreativnost, maštovitost i samostalnost.

Program ne bi bilo moguće realizirati bez sponzora Udruge POINT iz Opatije, tvrtke Tent Event iz Rijeke, Opatija kongresi d.o.o. i Botela Marina.

Svečano otvaranje programa održano je u 11:00 sati uz kulturni program Osnovne škole “Srdoči” - nastup članica školske zumba skupine (male plesačice grupe Chikaz), te podjelom diploma i zahvalnica zaslužnim fizičkim i pravnim osobama koje su u proteklom razdoblju dale doprinos radu i razvoju Tehničkog centra mladih.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka

(izvor:https://www.rijeka.hr/radionicama-obiljezena-10-obljetnica-tehnickog-centra-mladih/)