« Prosinac 2018 »

Učenička marenda

Tijekom prvog polugodišta, u zavisnosti o tehničkim mogućnostima škola će pokrenuti20čeničku marendu iz vlastite kuhinje prema sljedećem modelu:

1. Učenici razredne nastave marendaju u razredu (do osposobljavanja školske kuhinje i marendarija) tijekom dvadesetminutnog odmora nakon drugog školskog sata. Učenici silaze u pratnji učiteljica te po pojedenoj marendi izlaze u školsko dvorište (ili hol škole u slučaju vremenskih nepogoda). Učiteljice dežuraju prema utvrđenom rasporedu (učiteljice u blagovaoni i učiteljice u školskom dvorištu).
  2. Učenici predmetne nastave marendaju u razredu(do osposobljavanja školske kuhinje i marendarija) tijekom dvadesetminutnog odmora nakon trećeg školskog sata. Nastavnici dežuraju prema utvrđenom rasporedu. Učenici se po prvom zvonu upućuju po školske torbe i pribor koji su pustili u učionici koju su koristili 3. školski sat te se upućuju u učionicu koja je predviđena za četvrti školski sat.
  3. Učenici koji nisu pretplatnici školske marende a donose svoju marendu također marendaju u za to predviđenom prostoru.
  4. Škola preporuča pripremu ili kupovinu marende prije dolaska u školu budući da nije dozvoljeno tijekom školskog odmora napuštati uže školsko okružje. Učenici koji to čine, čine to svojevoljno i bez dozvole nastavnika, dakle u prekršaju su školskih pravila. Osim nepotrebnog izlaganja riziku, takve učenike škola može primjereno sankcionirati pedagoškim mjerama.

Do osposobljenja školske kuhinje, učenička će se marenda odvijati prema sljedećem rasporedu:

1. Učenici donose vlastitu pripremljenu marendu ili marendu kupljenu prije dolaska u školu.
  2. Marenda se u učionicama gdje su se učenici zatekli po satu koji je prethodio marendi. U istim se učionicama ostavljaju torbe i školski pribor. Po pojedenoj marendi učenici odlaze na odmor u školsko dvorište.
  3. Škola preporuča pripremu ili kupovinu marende prije dolaska u školu budući da nije dozvoljeno tijekom školskog odmora napuštati uže školsko okružje. Učenici koji to čine, čine to svojevoljno i bez dozvole nastavnika, dakle u prekršaju su školskih pravila. Osim nepotrebnog izlaganja riziku, takve učenike škola može primjereno sankcionirati pedagoškim mjerama.

Učenici korisnici produženog boravka ili PSP-a biti će obaviješteni o organizaciji ručka i pripadajuće marende od strane voditeljica produženog boravka i PSP-a.