« Ožujak 2024 »

Heroes Nearby: Aplikacija uz koju se osjećamo sigurnije
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 18. 12. 2019.

Siniša Necko održao je prezentaciju te hvalevrijedne aplikacije u našoj školi za polaznike Građanskog odgoja i obrazovanja.

Aplikacija Heroes Nearby  je namijenjena svima koji trebaju pomoć. Postoje takozvani heroji koji pomažu ljudima. Heroji mogu biti doktori ili policajci, ali mogu biti i roditelji, a dapače i djeca. Aplikacija potiče ljude da pomažu. Ona se može koristiti za cijele nizove situacija u školi, za napade i sl. Povezana je i s GPS-om u slučaju otmice. Roditelji vas ne mogu pratiti iz razloga privatnosti. Postoje i Privatni heroji koji su najčešće roditelji ili prijatelji. Vašim herojima možete poslati snimku ili sliku situacije, te da heroji budu sigurni da je ozbiljno. Ujedno se može poslati SOS i ljudima koji nemaju aplikaciju. Ne morate slati poruke samo za sebe, možete poslati i za druge. Postoji i Flic gumb kojim se neprimjetno pošalje SOS. Svatko se može prijaviti i biti heroj. Ako se prijavljuju škole, policija, bolnica i sl., tada ne trebaju potvrdu, ali ako se roditelj prijavljuje kao heroj, onda treba poslati osobnu iskaznicu. Kada se dijete prijavljuje za heroja, mora se prijaviti s roditeljem.

U slučaju stalnih poziva možete isključiti obavijesti ili uključiti samo za medicinske pozive. Samo jedan klik i pozovite sve koje trebate. Aplikacija je potpuno besplatna te uključuje Wi-Fi, osim za SMS. Za sada aplikacija nije ništa zaradila. Ideja je aplikacije da se obavijeste roditelji ako nešto nije u redu, pomoći ljudima koji trebaju pomoć i naravno, poticanje ljudi da pomognu.

Oko 50 ljudi u Rijeci su heroji, a to uskoro možete biti i vi!

Maša Šverko, 5.d