Kreativni šestaši oduševili prezentacijama lektire
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 3. 12. 2018.

Ovogodišnji kraj studenog i početak prosinca u našoj školskoj knjižnici ostat će upamćen po nešto drugačijim, neuobičajenim prezentacijama lektirnih djela s tematikom Domovinskog rata kojima su se naši šestaši bavili proteklih mjesec dana.

„Led su probili“ učenici 6. b razrednog odjela koji su u petak, 30. studenog, svojim kolegama te svojoj predmetnoj profesorici A. Šverko i knjižničarki na razne kreativne načine predstavili svoja viđenja i dojmove na djela „Mali ratni dnevnik“ Stjepana Tomaša i „Trči, ne čekaj me!“ Bojane Meandžije.

Našlo se tu svega: od lektirnih vrećica, kocaka pričalica, društvenih igara s pitanjima iz djela, maketa razrušenih i ratom pogođenih gradova te scenskih uprizorenja, čak i uz živu glazbenu pratnju.

U ponedjeljak, 3. prosinca, svoje su uratke prezentirali i njihovi vršnjaci iz 6.a razrednog odjela koji su također pokazali svoje makete i kocke, a zanimljivo je da su se (u odnosu na prethodnike), većinom odlučili za pisanje pisma autoru ili glavnom liku djela koje su čitali, dok lektirne vrećice, primjerice, uopće nisu izrađivali.

Iako je svaki rad bio na svoj način poseban, iznenađujuć i dobrim dijelom potresan (u skladu sa samom tematikom zadanih djela), kao posebno uspjele ipak valja izdvojiti scenska uprizorenja u oba odjela koja će zasigurno biti izvedena još nekom prigodom.

Nama je pak izuzetno drago što smo „otključali“ jedna potpuno nova i drukčija „vrata“ u svijet lektire kroz koja ćemo odsada ubuduće „prolaziti“ mnogo češće.

Do tada, u priloženoj fotogaleriji, uživajte u ovogodišnjoj „praizvedbi“.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka

Priloženi dokumenti: