« Ožujak 2024 »

OŠ „Srdoči“ domaćin predstavnicima OŠ „Dositej Obradović“ iz Srbije
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 30. 1. 2018.

Osim što sa svojom grupom  „Srdočki školani“ redovito sudjelujemo, našoj je školi ove godine pripala čast da na dječjem karnevalu u Rijeci i Opatiji budemo i domaćini predstavnicima OŠ „Dositej Obradović“ iz Bele Crkve u Srbiji.

Odabranih 20-ak učenika u pratnji svojih učiteljica stiglo je u Rijeku u petak, 26. siječnja te u iduća dva dana svog boravka u PGŽ-u, uz samo sudjelovanje na Dječjim karnevalskim povorkama u Rijeci i Opatiji, imalo poprilično bogat i „gust“ raspored  pri čemu ih je cijelo vrijeme pratio naš ravnatelj, mr. sc. Ivan Vukić.

Naši gosti su tako već u petak, odmah nakon smještanja u Učeničkom domu Kvarner na Podmurvicama i ručka u našoj školi, imali priliku razgledati centar Rijeke te posjetiti pravoslavnu crkvu Sv. Nikolaja i prostorije SKD „Prosveta“, gdje su ih dočekali i pripadnici Vijeća srpske nacionalne manjine, predsjednik SKD-a, gospodin Jovica Radmanović i učiteljica srpskog jezika Ivana Galamić.

Subota ujutro protekla im je upripremi za sudjelovanje u dječjoj karnevalskoj povorci, a prije same povorke predstavnici karnevalske skupine iz Bele Crkve sudjelovali su i na tradicionalnom primanju kod gradonačelnika grada Rijeke.

Odmah potom posjetili su i Konzulat Republike Srbije...

...nakon čega je uslijedilo sudjelovanje u Dječjoj karnevalskoj povorci na Korzu gdje su se predstavili maskom „Belocrkvanske voćkice“, promovirajući svoj bogati voćarsko -  vinogradarski vojvođanski kraj.

Subota popodne bila je rezervirana za posjet riječkoj zvjezdarnici, a večernji sati za maškaranu zabavu u Kulturnom centru Drage Gervaisa, u organizaciji TZ Opatije.

U nedjelju ujutro najprije su razgledali Opatiju, potom se priključili opatijskoj dječjoj karnevalskoj reduti, a po završetku iste su se uputili kući.

Nadamo se da smo ovim maškaranim druženjem započeli naše dugoročno prijateljstvo i da ćemo ubrzo imati prigodu za uzvratni susret.

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka