Mlade knjižničarke u posjetu Dječjoj kući
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 13. 4. 2022.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana dječje knjige, Dana hrvatske knjige i Svjetskog dana knjige i autorskih prava te ususret manifestaciji Noći knjige, skupina INA-e Mladih knjižničarki u pratnji školske knjižničarke 13. travnja posjetila je Dječju kuću i Dječju knjižnicu Stribor u sklopu iste.

Ondje ih je po dogovoru najprije dočekala knjžničarka Sanja Alijević koja ih je provela po samom prostoru knjižnice, pokazala im smještaj te ukratko objasnila klasifikaciju cca 33 000 jedinice knjižnog fonda koje se ondje mogu pronaći, načinima na koje se mogu učlaniti u knjižnicu te posuditi ili vratiti nešto,...

...a potom ih je uključila i u dvije zanimljive istraživačko-kreativne igre s temom knjige i čitanja.

Potom je riječ na ulazu u Dječju kuću preuzeo Kristian Benić koji je skupinu poveo u kratak obilazak Art parka Benčić, pričajući im pritom mnoge zanimljive činjenice iz povijesti ovoga kompleksa te uopće same lokacije, objašnjavajući im i same nazive dijelova grada (Brajda, Brajdica, Potok...) te proces samog preuređenja sačuvanih zgrada kompleksa Benčić i njihovih sadašnjih i budućih namjena.

Učenici su po temeljitom obilasku „Benčića“ i Dječje kuće imali samo riječi hvale i pozitivne komentare te iskazali iskrenu želju za brzim ponovnim povratkom i sudjelovanjem u još ponekoj zanimljivoj radionici i predavanju naših domaćina.

Sve navedeno toplo preporučamo i svima vama!

Nensi Čargonja Košuta, stručna suradnica knjižničarka