Željka Horvat Vukelja po drugi put posjetila prvašiće putem zooma
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 31. 3. 2022.

Kao što je i najavljeno početkom ovog mjeseca, ususret obilježavanju Međunarodnog dana dječje knjige naše je najmlađe učenike u četvrtak, 31. ožujka, ponovno putem zoom poziva posjetila dobro im poznata književnica Željka Horvat Vukelja.

Ovaj su put susretu nazočili svi preostali odjeli prvaša (1.b, 1.c i 1.d) s njihovim učiteljicama i to istodobno iz školske knjižnice te učionice 1.d.

Kao i prethodni put s učenicima 1.a, književnica je cijelo vrijeme održavala aktivnu komunikaciju, a oni su oduševljeno sudjelovali u raspravi i odgovarali na sva njezina pitanja o raznim glazbalima te uspješno rješavali  zabavne slikovne rebuse koje je pripremila za njih, vadeći ih iz svoje posebne torbe zvane Ljubica Torbić.

Pred kraj susreta poslušali su i priču o vlakiću Chatanugi te zajedno s „tetom Željkom“  zapjevali pjesmicu o ovoj specifičnoj lokomotivi. Autorica  je na posljetku sve prvašiće pohvalila i dala im čistu peticu za aktivnost i lijepo ponašanje, ali i za poznavanje glazbenih instrumenata o kojima je bilo riječi te zamolila učiteljice da im te petice iz Glazbene kulture upišu i u e-imenik.

Učenici i učiteljice nisu imali ništa protiv, kao ni protiv toga da nas „teta Željka“ što prije posjeti ponovno – najbolje osobno!

U to ime unaprijed zahvaljujemo našim organizatorima iz Školske knjige koji su nam i ovom prigodom omogućili da nam „teta Željka“ dođe -  barem i na ovaj način.

Nensi Čargonja Košuta