Obavijest roditeljima o primjeni modela ukidanja samoizolacija uz dobrovoljno redovito samotestiranje učenika
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji,

U svrhu održavanja nastave prema modelu A (redovnom nastavom u školi) i smanjenje broja samoizolacija učenika koje proizlaze iz zaraženih kontakata u razrednim odjelima, resorno je Ministarstvo donjelo uputu o postupanju. Prenosimo korake u postupanju kao i odgovore na prva pitanja koja se nameću oko provedbe mjere.

1. Samotestiranje (roditelj testira učenika) je dobrovoljno a provodi se besplatnim testom dobivenim u školi. Testiraju se samo oni učenici koji nemaju simptoma COVID 19 infekcije.

2. Predviđeno je testiranje jednom tjedno, najvjerojatnije ponedjeljkom gdje roditelj po izvršenom testiranju (nedjelja navečer, ponedjeljak ujutro) potpisuje izjavu o negativnom testu i izvršenom testiranju (izjavu dobivaju učenici uz test).

3. Kako je samotestiranje dobrovoljno, resorno Ministarstvo, uzelo je u obzir da će dio roditelja odbiti testiranje učenika. Roditelj koji odbija testiranje potpisuje izjavu o NE TESTIRANJU, ne prima testove i preuzima rizik određivanja mjere samoizolacije za učenika ukoliko dođe do prodora virusa u odjel a učenik nema drugih elemenata temeljem kojih se može izuzeti iz izolacije (cijepljenje, preboljenje unutar 4 mjeseca).

Testove ćemo podijeliti u najkraćem mogućem roku (vjerojatno petak, 11.2.22. do kraja dana), te ćemo mjeru početi provoditi, kako je predviđeno, od ponedjeljka 14. veljače 2022.

U slučaju dodatnih pitanja slobodno se obratite razredniku i stručnoj službi škole.

Također, ovdje možete pogledati video o samotestiranju učenika, koju je objavio Hrvatski zavod za javno zdravstvo, a koji je dostavljen svim školama od strane Uprave za odgoj i obrazovanje.

Stručna služba škole