Važna obavijest o prelasku na online nastavu (5.-8.raz.) i otkazivanjima INA-e miješanih grupa učenika u iduća dva tjedna
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 17. 1. 2022.

Poštovani učenici i roditelji,

slijedom vrlo nepovoljne epidemiološke situacije koja se rapidno razvila tijekom prošlog tjedna, uz potporu osnovača, MZO i Stožera PGŽ, od sutra, 18. siječnja prelazimo na MODEL C nastave za sve učenike petih do osmih razreda. Nastava za učenike održavat će se prema redovnom rasporedu (uz sinkrona javljanja iz obrazovnih predmeta -ZOOM) putem online portala EDMODO. Učenici se mole da se već danas digitalno jave svojim razrednicima u SRO na Edmodu. Također pozivamo učenike i roditelje da prijave nemogućnost pristupa sustavu putem školskih tableta kako bi se pronašla zamjenska rješenja. Posebno napominjemo da prelazak na model C ne znači i izolaciju za učenike koji nemaju simptome i nisu bili u riskantnim kontaktima. Učenici kojima je određena mjera izolacije i dalje ostaju u istoj te prate nastavu putem Edmodo portala. Trajanje mjere predviđeno je do 28. siječnja s vjerojatnim povratkom učenika u škole (model A) od ponedjeljka 31. siječnja 2022.
Učenici mlađih razreda (1. do 4.) nastavljaju s redovitom nastavom u školi zbog nešto povoljnije epidemiološke situacije.
Program produženog boravka također će se odvijati uobičajeno.
Što se tiče slobodnih aktivnosti učenici neće provoditi slobodne aktivnosti u mješovitim skupinama sljedeća dva tjedna.
Izborna nastava redovito se provodi. U slučaju promjene modela bit će pravovremeno obaviješteni putem web stranice škole i ostalih informacijskih kanala prema roditeljima.
Za sva pitanja vezana uz provođenje nastave po modelu C možete se obratiti svojim razrednicima i stručnoj službi škole.

Nastavno na prethodnu obavijest u skladu sa mjerom prelaska na model C (online nastava) za učenike viših razreda, u sljedeća dva tjedna (dok traje mjera online nastave) otkazane su sve aktivnosti za učenike (gdje dolazi do miješanja učenika) koje se odvijaju u prostorijama škole (Zoomba, Mali šahisti...). Ova se mjera nadopunjuje s mjerom online nastave za učenike u cilju poboljšanja epidemiološke situacije u školi.