Obavijest roditeljima učenika razredne nastave
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 4. 5. 2020.

Na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske 11. svibnja trebale bi se otvoriti škole za učenike od 1. do 4. razreda.

Plan je otvoriti škole samo za određene skupine učenika razredne nastave i to uz primjenu preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ).
              Za vrijeme epidemije za učenike razredne nastave provodit će se mješoviti model nastave i to dijelom kao oblik nastave koju učenici pohađaju u školi, ali u promijenjenim uvjetima u odnosu na redovitu nastavu, a dijelom kao nastava na daljinu kao i do sada.

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati kao putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno , virtualno. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se i dalje odvijati samo virtualno -  za sve.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i potpisivanje izjave bit ćete obaviješteni tijekom tjedna putem svojih učiteljica i web stranice škole.

Roditelji učenika imat će mogućnost izbora sukladno Uputi HZJZ  da prate takav oblik nastave ili i dalje u cijelosti nastavu na daljinu čija je podloga Škola na trećem.
            Molim vas da pročitate prijedlog  Uputa HZJZ i Upute Ministarstva u svezi izvođenja nastave kako biste na temelju toga donijeli odluku o povratku svog djeteta u školu, a o čemu ćete i potpisati Izjavu.
            Početkom tjedna kontaktirat će vas razrednici i detaljnije vas o svemu informirati.

Mi iz Škole, poštujući preporuke HZZJZ, potičemo ostanak kod kuće kada je to moguće odnosno za svu djecu za koju se može osigurati ostanak kod kuće.

U slučaju velikog odaziva učenika na nastavu u školu moguće je da se mjere fizičkog razmaka neće moći poštovati i u tom slučaju obratit ćemo se stožeru.

Resorno ministarstvo objavilo je Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi za prva dva tjedna nakon povratka učenika, a HZJZ je objavio Upute vrtićima i školama o sprečavanju i suzbijanju epidemije COVID-19.

Iste Vam dostavljamo u privitku.

Detalje organizacije rada naše škole dobit ćete nakon što prikupimo povratne  informacije od vas roditelja.

U odluci slanja svoje djece školu potpuno ste samostalni, ali morate znati da se svi uvjeti od 11. svibnja mijenjaju.

Škola će u kontaktu s Vama roditeljima stvoriti jasan plan organizacije rada u novonastalim uvjetima, a o svim detaljima organizacije nastavnog procesa u školi, pravovremeno ćemo Vas izvijestiti.

Zahvaljujemo Vam na suradnji i podršci koju ste nam do sada iskazivali  s nadom i vjerom da ćemo iz svega ovoga ubrzo izaći jači, pametniji i sposobniji za mnoge druge izazove koji su pred našom dječicom i pred svima nama.

Samo uzajamnim povjerenjem, razumijevanjem i suradnjom svih nas zajedno ćemo  nastavnu godinu uspješno privesti kraju.

Do tada svi mi ostajemo otvoreni za sva Vaša pitanja i moguće nejasnoće.

Veliki pozdrav svima od svih učiteljica, stručne službe i ravnatelja.

mr.sc. Ivan Vukić, ravnatelj