« Ožujak 2024 »

Obavijest roditeljima i učenicima o održavanju udaljene nastave za 17. ožujka 2020.
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 16. 3. 2020.

Zahvaljujemo svim roditeljima koji su prihvatili ozbiljnost situacije te su zbrinuli svoju djecu sukladno mjeri socijalnog distanciranja. U školi danas nije bilo učenika.

Kroz današnji i sutrašnji dan testiramo online sustave za naše učenike koji pritom imaju obavezu pratiti edukativne programe primjerene njihovoj dobi: RN HRT3 i PN Sportska TV. Kako resorno ministarstvo objavi raspored i mi ćemo ga objaviti na našoj web stranici. Uz praćenje programa, učenici imaju obvavezu prijaviti se u EDMODO sustav (predmetna nastava) ili pratiti dodatne zadatke koje pripremaju naši učitelji, a koji će biti komunicirani s roditeljima (za razrednu nastavu).

Prema našim saznanjima, učenici su se u velikom broju uspješno logirali u EDMODO sustav te uspostavili željenu komunikaciju s predmetnim učiteljima i razrednicima. Do srijede će svi biti online i spremni za isporuku nastavnih sadržaja i tim putem. U slučaju bilo kakve potrebe kontaktirajte nas na mail škole ossrdoci@gmail.com.

Već smo se jutros susreli s mnogim pitanjima vezanim uz novonastalu situaciju na koja sustavnim pristupom tražimo odgovore. U prvom se tjednu držimo rasporeda resornog ministarstva te se pomalo uključujemo s vlastitim materijalima. Svaki zadatak koji učitelji predstave služi za uspostavljanje komunikacije i testiranje razumijevanja same aplikacije za udaljeno učenje. Kao takav on se neće ocjenjivati, ali će se pratiti učenički rad kako bi im se omogućila potrebna podrška u radu.

Posebno napominjemo roditeljima da će se tijekom ovog tjedna dogoditi isporuka nastavnog sadržaja koji su učenici već odradili ili onog koji ih tek čeka. Svjesni smo ovog problema koji je proizašao iz centraliziranog pristupa. Učenici neka prate isporučene sadržaje, a vrlo brzo će se vratiti na planirani rad od strane njihovih predmetnih učitelja. Također se javljaju upiti o izbornim i odgojnim predmetima: u ovom tjednu ne planiramo opteretiti učenike i roditelje istima, postepeno će i ti sadržaji biti dostupni za sve učenike.

I dalje Vas molimo da pratite službenu web stranicu škole kako biste bili pravovremeno informirani za daljnja postupanja.

Stručna služba škole