Ponovno nagrađeni na natječaju ČA u versin, riči i pinelu
Autor: Nensi Čargonja Košuta, 27. 4. 2018.

I ovogodišnje 27. Čakavska večer Osnovne škole "Bijaći" iz Kaštel Novog organizirane su u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje, a povodom istih objavljen je III.  (međunarodni) literarni, recitatorski i likovni natječaj pod nazivom ČA u versin, riči i pinelu.

Tradicionalan cilj natječaja je osvijestiti važnost očuvanja kulturne nematerijalne baštine naše domovine, ali i potrebu njegovanja domoljubnog naslijeđa, kulture i jezika, poglavito čakavskoga narječja.

Tema se svake godine mijenja,  a ovogodišnja tema bila je „ČA bi mi da jubavi ni…“ (odnosno Da nije jubavi ne bi svita biloČA je jubav vengo fantažija i sl.).

U ovogodišnjem literarnom dijelu natječaja trebalo ocijeniti 64 literarna rada na čakavici, za likovni izraz pristiglo je 180 radova iz Hrvatske te 100 radova iz inozemstva, odnosno Bugarske, Makedonije, Poljske, Srbije i BIH, a u recitatorskom dijelu ogledalo se 62 vrtićke djece i učenika.

Literarni radovi naših učenika ni ovaj put nisu prošli nezapaženo, a od poslanih njih desetak (u kategoriji razredne nastave), prosudbeno povjerenstvo nagradilo je dva:

• Nika Krculić (4. b razred) osvojila je 2.  mjesto za rad „Nonićeva jubav“, a
  • Nika Ivanović (1. a razred) osvojila je 3. mjesto za rad „Moja mat“.

Mentorice su bile razredne učiteljice Gordana Vukić i Mirjana Perušić.

Najboljim sudionicima natječaja dodijeljene su i prigodne nagrade, koje su im (s obzirom da nismo bili u mogućnosti i osobno sudjelovati na dodjeli) u školu stigle poštom.

I ovim putem još jednom čestitamo nagrađenim učenicama i njihovim mentorima, a unaprijed se veselimo sudjelovanju na IV. natječaju i 28. Čakavskoj večeri!

Nensi Čargonja Košuta, šk. knjižničarka